Haberler

Süleyman Özışık kimdir? Süleyman Özışık kaç yaşında, mesleği nedir?

Güncelleme:

Adını sıklıkla duyduğumuz isimlerden biri olan Süleyman Özışık hakkında merak edilenler var. Son zamanlarda gündemde olan isimler arasında yer alan Süleyman Özışık'ın kim olduğu ve hayatı merak ediliyor. Süleyman Özışık kimdir? Süleyman Özışık kaç yaşında, mesleği nedir? soruları araştırılıyor. Peki, Süleyman Özışık kimdir? Süleyman Özışık kaç yaşında, mesleği nedir?

Gündemde yer alan isimlerden biri olan Süleyman Özışık hakkında detaylar merak ediliyor. Vatandaşlar adıyla sıklıkla karşılaştığı isim olan Süleyman Özışık'ın hayatını araştırıyor. Peki, Süleyman Özışık kimdir? Süleyman Özışık kaç yaşında, mesleği nedir? Detaylar haberimizdedir...

SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR?

Süleyman Özışık 1 Mart 1971 Iğdır doğumlu Türk gazeteci ve köşe yazarıdır. Günümüzde, Türkiye gazetesinde ve internet haber sitesinde köşe yazıları yazmaktadır. Ayrıca öz abisi Hadi Özışık'la da YouTube'da kendi kanalında siyasi içerikli söyleşi videoları paylaşmaktadır.

Süleyman Özışık doğum tarihi : 1 Mart 1971

Süleyman Özışık kaç yaşında : 49 yaşında

Süleyman Özışık nerelidir : Iğdır

Süleyman Özışık mesleği ne : Gazeteci - Köşe yazarı

Süleyman Özışık burcu ne : Balık

Süleyman Özışık boy-kilo kaçtır : -

Süleyman Özışık evli mi : -

SÜLEYMAN ÖZIŞIK HAYATI VE KARİYERİ

Süleyman Özışık, 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır'da doğdu. Lise eğitimi de dahil olma üzere ilk eğitimini Kars'ta tamamladı. Lisenin ardından İstanbul'a gelip çalışmaya başladı. Ardından askere gitti.

Askerlik görevinin ardından gazetecilikte ilk deneyimi Akşam gazetesinde yaptığı stajla başladı. Akşam gazetesindeki 3 yıllık deneyiminden sonra Milliyet gazetesinde 7 yıl boyunca çalıştı. 2000 yılında buradaki işi ekonomik nedenlerle sonlandırılma kararı alındı.

Daha sonra kendisi gibi gazeteci olan öz abisi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilk haber sitelerinden birini kurdu. Yani bu haber sitesinin sahibi bir nevi Süleyman Özışık'tır diyebiliriz. Akabinde 2005 senesinde, sonsayfa.com isimli haber sitesini online bir e-gazete platformu haline getirdi.

Süleyman Özışık'ın bir kitabı da mevcuttur. 2015 yılında, ''7 Haziran 1 Kasım Kederden Zafere'' isimli kitabını yazmıştır ve yayınlamıştır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Gündem Politika Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title