Şükrü Erbaş Haberleri

Şükrü Erbaş haber, Şükrü Erbaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şükrü Erbaş - 21.09.2021
İstasyon Dergi'nin Eylül sayısı yayımlandı
İZZET ÇAPA, MERAL OKAY'I ANLATTI Gazeteci-yazar Nebil Özgentürk "Bozkırın Tezenesi" halk ozanı Neşet Ertaş için9. ölüm yıl dönümünde "Kırşehir'in Türkü Babası Neşet Ertaş'ın Kırşehir'i" isimli yazıyı yazdı. Gazeteci- yapımcı İzzet Çapa "Başka bir dünyanın, güzel zamanların, güzeller güzeli insanları olarak tanımladığı" senarist, oyun ve söz yazarı Meral Okay'ın 62. doğum günü dolayısıyla bir yazı kaleme aldı. Yazar Melda Davran sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz'i 6. ölüm yıl dönümü dolayısıyla"Tuncel Kurtiz Gönül Adamı", Nebahat Ayhan, halk müziği ve opera sanatçısı Ruhi Su'nun 36. ölüm yıl dönümü nedeniyle "Her Yanım Deryada Çalkalanır Şimdi", Nurten Geroğlu sanatçı Tarık Akan'ın 5. ölüm yıl dönümünde "Yakışıklı" isimli yazılarla andı. Gazeteci Bircan Usallı Silan, usta sanatçı Selda Alkor ile oyunculuk yaşamı ve Yeşilçam'a adını yazdırdığı projeleri üzerine röportaj yaptı. Sevin Okyay, ünlü oyuncu Audrey Hepburn için "Zarafet Örneği, Ödüllü Oyuncu", Kürşat Başar "Yemek Fetişizmi", Canan Aslan "Barışı İstemek", Aylin Ünal "Arızalı İklimlerden Sonbahara", Ulaş Geroğlu "Özlü" Dünya, Şükrü Erbaş "Yeni İnsanın Eski Halleri", Mahmut Temizyürek "İlhan Berk: Yaşsız Çocuk", Mario Levi'den "Pastaneler Dün ve Bugün", Haydar Ergülen "Kutsal Lezzetler Alfabesi Karpuz: Yaz Güzeli", Şule Birkan Şengün "Altın Kafes", Dilek Neşe Açıker "Şarkılar Neyi Söyler", Nazım Alpman, "Bizim memlekette eylülün soyadı hüzündür" isimli yazılarıyla edebiyatseverler ile buluştu.
Şükrü Erbaş - 13.09.2021
Ataşehir'de "Parkta Hayat Var" kültür sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor
Şiir Ekim'i Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Ataşehir Belediyesi Uluslararası Nâzım Hikmet Şiir Günleri 7-10 Ekim tarihlerinde Ataşehir'in park ve sitelerinde düzenlenecek. Şiir Günleri'nin onur konuğu Şair Şükrü Erbaş olurken konuk ülke Hırvatistan olacak.
Şükrü Erbaş - 15.08.2021
FOÇA'DA KİTAP DOLU 30 GÜN - 15 Ağustos 2021
FOÇA'DA KİTAP DOLU 30 GÜN14 Temmuz'da başlayan, Foça Belediyesi ve Sakin Kitap'ın birlikte düzenlediği Foça Kitap Günleri, Şair ve Yazar Şükrü Erbaş'ın söyleşi ve imza etkinliği ile sona erdi.
Şükrü Erbaş - 13.08.2021
ŞÜKRÜ ERBAŞ FOÇA KİTAP GÜNLERİ'NDE - 13 Ağustos 2021
Usta şair ve yazar Şükrü Erbaş Foça Kitap Kitap Günleri'nde.
Şükrü Erbaş - 09.08.2021
Ataşehir Belediyesi, "Parkta Hayat Var" dedi
Şiir Ekim'i Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Ataşehir Belediyesi Uluslararası Nâzım Hikmet Şiir Festivali 7-10 Ekim tarihlerinde Ataşehir'in park ve sitelerinde düzenlenecek. Festivalin onur konuğu Şair Şükrü Erbaş olurken konuk ülke Hırvatistan olacak.
Şükrü Erbaş - 01.06.2021
Bodrum Belediyesi'nden Nazım Hikmet Anma Etkinlikleri
58. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE BODRUM'DA ANILACAK Dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet, aramızdan ayrılışının 58. yıl dönümünde Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanan ve 2 gün sürecek dolu dolu bir programla anılıyor. Memleket hasreti ile Moskova'da yaşamını yitiren Nazım Hikmet'in ölüm yıldönümü olan 3 Haziran öncesinde başlayacak olan anma etkinliklerinde heykel açılışlarından, şiir dinletilerine, ünlü konukların katılacağı söyleşilerden, sergilere kadar 2 gün sürecek bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Kültür ve sanatla yoğrularak Bodrum'a yakışır bir etkinlik olması için günler öncesinden hazırlıklarına başlanan anma etkinlikleri programı 2 Haziran günü saat 14. 00'de Umurça Parkı'ndaki Nazım Hikmet heykeli açılışı ile başlayacak. Park içindeki kütüphaneye Nazım Hikmet'in adının verilmesinin ardında düzenlenecek söyleşiye, Zülfü Livaneli, Mehmet Y. Yılmaz, Muzaffer Akyol, Nebil Özgentürk ve Belediye Başkanı Ahmet Aras katılacak. 2 Haziran günü saat 15. 00'da başlayacak olan "Nazım'la Yürümek" isimli söyleşi, belediye sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanacak. Modaratörlüğünü Nebil Özgentürk'ün üstleneceği söyleşinin ardından 2 Haziran programı Özgür Kıyat'ın "Şarkılarla Nazım" dinletisi ile sona erecek. 3 Haziran günü gerçekleştirilecek etkinlikler ise saat 10. 00'da Belediye Meydanındaki heykel açılışı ile başlayacak. Heykeltraş Murat Daşkın elinden çıkan Nazım Hikmet heykeli açılışının ardından, "Şiirin Yüzleri" ve " Nazım Hikmet Takvimleri" sergilerinin açılışları gerçekleştirilecek. Nefes aldığı zamanın yarısını ya sürgünde ya da parmaklıklar ardında geçiren usta şair Nazım Hikmet, aynı gün saat 15. 00'de başlayacak olan "Yaşama Dair" şiir ve söyleşi programı ile anılmaya devam edilecek. Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek şiir-söyleşi programının konukları ise Ahmet Telli, Şükrü Erbaş, Ali Cengizkan, Mahmut Temizyürek, Zerrin Taşpınar, Salih Bolat ve Başkan Ahmet Aras olacak.
Şükrü Erbaş - 25.05.2021
Odunazarı'ndan bir vefa örneği daha
SAĞLIK EMEKÇİLERİ ADINA ŞİİR ÖDÜLÜ Sağlık Çalışanlarına Saygı Parkı Odunpazarı Belediyesi'nin sağlık emekçilerine olan vefa borcunu ödemek için gerçekleştirdiği tek çalışma değil. Belediye,Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şubesi ile birlikte koronavirüs salgınında hayatını kaybeden sağlık emekçileri adına ulusal çapta şiir ödülü de düzenliyor. Seçici kurulunda Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, SES Eskişehir Şubesi EŞ Başkanı Birtürk Özkavak, Şükrü Erbaş, Rahmi Emeç, Betül Dünder, Ömer Asaf Tosun ve Emel İrtem'in yer aldığı şiir ödülüne katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 2 Temmuz 2021.
Şükrü Erbaş - 27.10.2020
İzmir Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim programını açıkladı
28 Ekim 16.00'da Kiraz Yeniköy Mahallesi'ne Gezici Kütüphane gelecek. 16.00'da Kınık'ta "Don Kişot'un Rüyası", 20.00'de Ödemiş Kültür Merkezi'nde "Kuvayı Milliye Destanı" oynanacak. 20.30'da İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde Mehtap Meral ile Cumhuriyet Söyleşilerinin konuğu şair Şükrü Erbaş olacak.
Şükrü Erbaş - 06.03.2020
Bursa 18. Kitap fuarı yarın açılıyor
Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan Bursa Kitap Fuarı'na bu yıl 365 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılmaktadır. Dokuz gün boyunca düzenlenecek panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 90 kültür etkinliği ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacaktır. Fuarın konukları arasında Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Ahmet Ümit, Canan Tan, Şükrü Erbaş, Enver Aysever, Haydar Ergülen, Bedia Akartürk, Hasan Ali Toptaş, Judith Malika Liberman, Behiç Ak, Bahadır Yenişehirlioğlu, Kate Clow, Irmak Zileli, Yavuz Dizdar, Cihan Demirci, Kemal Hamamcıoğlu, Mine Soysal, Mete Yarar, Erol Mütercimler, Gri Koç, İsmail Saymaz, Hakan Akdoğan, Saygı Öztürk, Gaye Boralıoğlu, Yiğit Bener, Ahmet Şimşirgil, Kaan Murat Yanık, Mine Söğüt, Hikmet Anıl Öztekin, Altay Öktem ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulunmakta.
Şükrü Erbaş - 28.02.2020
Bursa 18. Kitap Fuarı 7 Mart'ta kapılarını açıyor
Fuar süresince Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Doğan Cüceloğlu, Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen, Bedia Akartürk, Hasan Ali Toptaş, Judith Malika Liberman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Kate Clow, Yavuz Dizdar, Mete Yarar, Erol Mütercimler, İsmail Saymaz ve Ahmet Şimşirgil'in de aralarında olduğu çok sayıda yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.
Şükrü Erbaş - 28.02.2020
Bursa 18. Kitap fuarı etkinlik programı açıklandı
Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan Bursa Kitap Fuarı'na bu yıl 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılmaktadır. Dokuz gün boyunca düzenlenecek panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 90 kültür etkinliği ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacaktır. Fuarın konukları arasında Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Doğan Cüceloğlu, Canan Tan, Şükrü Erbaş, Enver Aysever, Haydar Ergülen, Bedia Akartürk, Hasan Ali Toptaş, Judith Malika Liberman, Behiç Ak, Bahadır Yenişehirlioğlu, Kate Clow, Irmak Zileli, Yavuz Dizdar, Cihan Demirci, Kemal Hamamcıoğlu, Mine Soysal, Mete Yarar, Erol Mütercimler, Gri Koç, İsmail Saymaz, Hakan Akdoğan, Saygı Öztürk, Gaye Boralıoğlu, Yiğit Bener, Ahmet Şimşirgil, Kaan Murat Yanık, Mine Söğüt, Hikmet Anıl Öztekin, Altay Öktem ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulunmaktadır.
Şükrü Erbaş - 21.02.2020
13'üncü Metin Altıok Şiir Ödülü'nün sahibi belli oldu
Ali Cengizkan, Eray Canberk, Haydar Ergülen, Hilmi Yavuz, Salih Bolat, Şükrü Erbaş ve Doğan Hızlan'dan oluşan seçici kurul, 20 Şubat tarihinde gerçekleştirdikleri toplantıda 'Öpülmemiş Şehla' adlı kitabıyla Hıdır Işık'ı ödüle değer gördü.
Şükrü Erbaş - 01.12.2019
Şair ve yazar Şükrü Erbaş, Antalya'da okurlarıyla buluşacak
Şair ve yazar Şükrü Erbaş, Antalya'da düzenlenen etkinlikte okurlarıyla bir araya gelecek.
Şükrü Erbaş - 10.11.2019
Ünlü yazarlar 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzaladı
Zafer Algöz, Ercan Kesal, Can Yılmaz, Ahmed Günbay Yıldız, Ahmet Yenilmez, Betül Zarifoğlu, Bihter Dinçel, Burak Aksak, Mustafa Balbay, Ali Ural, Engin Alan, Şükrü Erbaş, Neslihan Saltaş, Yonca Evcimik, Bahadır Yenişehirlioğlu'nun da aralarında bulunduğu birçok yazar okuyucularla bir araya geldi.
Şükrü Erbaş - 02.09.2019
Mersin'de "Yenice Barış ve Kültür Festivali"
Festivalde yazarlar Şükrü Erbaş ve Faik Bulut'un konuşmacı olduğu "Barış Paneli" gerçekleştirildi.
Şükrü Erbaş - 12.03.2019
Ceyhun Atuf Kansu Vefatının 41. Yılında Anıldı
Program kapsamında düzenlenen, şair ve yazar Haydar Ergülen'in oturum başkanlığını üstlendiği "Toplumcu Şiirin Dünü ve Bugünü" başlıklı panelde, Ataol Behramoğlu, Şükrü Erbaş, Turgay Fişekçi, Eren Aysan ve Enver Aysever konuşmacı olarak yer aldı.
Şükrü Erbaş - 16.02.2019
Karadeniz 5. Kitap Fuarı Başladı
Karadeniz'de kitap dolu günler Bu yıl 9 gün sürecek fuarda, aralarında İlber Ortaylı, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Ahmet Şimşirgil ve İsmail Saymaz gibi pek çok yazar, akademisyen ve şair okurlarıyla buluşacak.
Şükrü Erbaş - 06.02.2019
Karadeniz 5. Kitap Fuarı Etkinlik Programı Açıklandı
Karadeniz 5. Kitap Fuarı'nda, aralarında İnci Aral, İlber Ortaylı, Mine Söğüt, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Sinan Meydan, Akın Birdal, Nazım Alpman, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Şimşirgil, Arif Keskiner, Zeynep Aliye, Koray Avcı Çakman, Aret Vartanyan, Nazlı Karabıyıkoğlu, Mete Yarar, Sevgi Özel, Murat Tavlı, Füsun Çetinel, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Saymaz ve Reis Çelik'in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.
Şükrü Erbaş - 13.11.2018
Ressam Buyuk'un Eserleri Sanatseverlerle Buluştu
Ressam Ziya Buyuk'un Nazım Hikmet, Ahmet Telli, Cemal Süreyya, Şükrü Erbaş, Cahit Sıtkı Tarancı gibi şairlerin dizelerinden esinlenerek yaptığı eserler, "Şiir Yansımaları" sergisinde sanatseverlerle buluştu.
Şükrü Erbaş - 26.09.2018
Manisa Kitap Fuarı 28 Eylül'de Açılıyor
50'den fazla yayınevi ve birçok ünlü yazar Manisalı kitapseverlerle buluşacak. 28 Eylül - 7 Ekim 2018 tarihleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde düzenlenecek olan fuara Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve çeşitli kurumlar destek oluyor. Fuar boyunca ünlü yazar ve çizerler imza günlerinde kitapseverlerle bir araya gelecek. Ahmet Ümit, Engin Alan, Nilgün Bodur, Mustafa Balbay, İsmail Saymaz, Şükrü Erbaş, Ot dergisi yazarları Murat Menteş, Kutup Şimşek, Rewhat, Ali Lidar, Gazeteci-Yazar Saygı Öztürk, Bülent Üstün (Kötü Kedi Şerafettin), özellikle çocukların ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği genç yazar Koray Yersüren ve daha birçok yazar kitapseverler için Manisa'da olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şükrü Erbaş Haberleri | Şükrü Erbaş Kimdir - Haberler - Şükrü Erbaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şükrü Erbaş kimdir, hayatı ve biyografisi. İstasyon Dergi'nin Eylül sayısı yayımlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 19:07:06. #1.14#

title