SSK ve Bağkur'a Borçu Olanlara Müjde

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kilis Milletvekili Hüseyin Devecioğlu, SSK ve Bağ-kur'a Ödeme Güçlüğü Çektiği İçin Borcu Bulunan Kişilere Yüzde 85 Oranında İndirim Yapıldığını Söyledi.

SSK ve Bağkur'a Borçu Olanlara Müjde

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kilis milletvekili Hüseyin Devecioğlu, SSK ve Bağ-Kur'a ödeme güçlüğü çektiği için borcu bulunan kişilere yüzde 85 oranında indirim yapıldığını söyledi.

Devecioğlu, yaptığı açıklamada, SSK ve Bağ-Kur borçlarının yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak yasa çıktığını belirterek, "SSK ve Bağ-Kur'lu vatandaşlar cezalı olan borçlarını peşin öderlerse yüzde 85 indirim yapılacak. 12 ay taksitle ödemek isteyenler ise yüzde 55 oranında bir indirimden yararlanacak. 24 ayda ödemek isteyenler ise yüzde 31 indirimden faydalanacak. Esnafın içerisinde bulunan sıkıntılarını bildiğimiz için borcunu ödemek isteyen vatandaşlara büyük bir kolaylık getirdik. Bu indirim büyük bir avantajdır. En avantajlısı peşin ödemektir.Eğer borçlarını peşin öderlerse yüzde 85 oranında faizi silinecek. Vatandaşlarımız zaman geçirmeden müracaat etmeleri gerekiyor. Bu işlemlerini en geç 28 Temmuz tarihine kadar sonuçlandırmaları gerekiyor. AK Parti hükümeti olarak, her zaman esnafımızın yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Bu af bir defalıktır. Bu nedenle borcu bulunan vatandaşların tamamının yararlanmasını istiyorum" dedi.

(MAD-OÇ-Y) 10.06.2008 12:51 TSİ