Haberler

Tff'de Devir Teslim Töreni

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) başkanlık devir teslim töreni bugün yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) başkanlık devir teslim töreni bugün yapıldı. Yeni başkan Yıldırım Demirören görevi, başkanlığı genel kurula kadar vekaleten yürüten Hüsnü Güreli'den devraldı.

TFF'nin İstinye'deki merkezinde gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Yıldırım Demirören, tek gayelerinin Türk futbolunu en iyi yerlere taşımak ve futboldaki eski sevgiyi tekrar kazandırmak olduğunu söyledi. Sıkıntıların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Demirören, "Biraz sabır gerek. Bu sorunların hepsini çözeceğimize inanıyoruz. Çünkü çözülmesi gerekiyor. Sorunlar ertelendikçe hep büyüyor. Biz de bir an evvel kanayan parmağı kesmek zorundayız. Kesin radikal kararlar alarak

süreci bitirmek zorunda olduğumuza inanıyorum. Türk futbolu için hayırlı olsun" dedi.

Demirören, bugün yapacakları yönetim kurulu toplantısında alacakları kararla, bundan sonra yönetim kurulunda aldıkları kararlardan sonra sadece basın sözcüsünün medyaya konuşacağını belirterek, "Ben dahil diğer yöneticilerin basına demeç vermelerinin belli bir süre doğru olmadığına inanıyoruz. Kişileri zorlayarak telefonla alınacak cevapların yönetim kurulunu bağlamaktan çok Türk futbolunu bağlıyor bu süreçte. Bu kararımızın anlayışla karşılanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

"Ligin gelecek sezon 22 takımla oynanacağı" iddialarının sorulması üzerine ise Demirören, "Bu haberi yazan arkadaş burada, o cevap versin" ifadelerini kullandı.

Hüsnü Güreli ise yaptığı açıklamada 4 yıl Beşiktaş'ta birlikte çalıştığı Yıldırım Demirören'in bu görevi layıkıyla yerine getireceğine inandığını belirterek, "Geçiş sürecinde mevcut işlemleri yerine getirmeye çalıştık. Çok güzel bir seçim ortamında herkes tek vücut oldu ve Türk futbolunun sorunlarını çözmek için sizler göreve geldiniz. TFF, eğitimde ve tesisleşmede çağdaş hamleler yapmak, genç futbolcuların yetişmesine odaklanmak, futbolun Türkiye'de yaygınlaştırılmasına ve sevilmesine ön ayak olmak ve

Avrupa'da ve Türkiye'de büyüyen futbol ekonomisini karlı bir şeklide ayakta tutmak zorunda. Bundan sonraki yönetimlerin yapması gereken en önemli işlerden biri mali disiplini sağlayarak, bu çok önemli sektörün güçlü bir şekilde ayakta kalmasını sağlamaktır. Bunu da bu federasyonun yapacağına emin olarak yönetimi sayın başkan ve değerli yöneticilere huzur içinde devrediyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yıldırım Demirören, Hüsnü Güreli'ye hizmetlerinden dolayı bir plaket sundu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Yıldırım Demirören Hüsnü Güreli İstinye Spor Haberler

Çift yönlü trafiğe kapatıldı! 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 'SMA' eylemi

Çift yönlü trafiğe kapatıldı! 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde "SMA" eylemi

Kırklareli'ni dolu yağışı vurdu! Ortalık savaş alanına döndü

Kırklareli'ni dolu yağışı vurdu! Ortalık savaş alanına döndü

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title