Şükrü Saracoğlu, Ölümünün 60. Yıldönümünde Anılacak - Haberler
Haberi Paylaş

Şükrü Saracoğlu, Ölümünün 60. Yıldönümünde Anılacak

İhlas Haber Ajansı - Spor
Şükrü Saracoğlu, Ölümünün 60. Yıldönümünde Anılacak

Eski Başbakan ve Fenerbahçe Kulübü Başkanları'ndan Mehmet Şükrü Saracoğlu, ölümünün 60. yıldönümünde, doğum yeri olan İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Fenerbahçeliler Derneği'nce düzenlenecek bir dizi etkinlikle anacak.

Eski Başbakan ve Fenerbahçe Kulübü Başkanları'ndan Mehmet Şükrü Saracoğlu, ölümünün 60. yıldönümünde, doğum yeri olan İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Fenerbahçeliler Derneği'nce düzenlenecek bir dizi etkinlikle anacak. Saracoğlu için İstanbul'daki mezarı başında da bir anma yapılacak.

M. Şükrü Saracoğlu'nun 60. ölüm yıldönümü olan 27 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek etkinliklerde ilk olarak 'Ödemişli Başbakan Şükrü Saracoğlu' isimli bir sempozyum gerçekleştirilecek. Ödemiş Yeni Nikah-Düğün Salonu ve Kongre Merkezi'nde saat 13.00'te başlayacak sempozyuma M. Şükrü Saracoğlu'nun oğlu Yılmaz Saracoğlu, Kültür ve Turizm eski Bakanı Alev Coşkun, Gazeteci-Yazar ve TV Programcısı Gürkan Hacır, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Engin Berber ile yüksek lisans öğrencisi Tülay Gül konuşmacı olarak katılacak.

Anma etkinliklerinin ikinci bölümünde Ödemiş Belediyesi'nce yaptırılan Saracoğlu Toplu Konutları'ndaki dairelerin anahtar teslim ve bu alana yaptırılan Şükrü Saracoğlu Büstü'nün açılış törenleri yer alacak.

Ödemiş'teki etkinliklerin son bölümünü ise Ödemiş Belediyesi Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi bünyesindeki Şükrü Saracoğlu Anı Odası'nın gezilmesi oluşturacak. Öte yandan Şükrü Saracoğlu için İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında da bir anma töreni gerçekleştirilecek.

M. ŞÜKRÜ SARACOĞLU KİMDİR?

1934-1950 yılları arasında 16 yıl boyunca aralıksız Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanlığını yaparak Fenerbahçe Spor Kulübü'nde en uzun süre başkanlık görevini yürüten Mehmet Şükrü Saracoğlu, görev yaptığı dönem boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bir çok sportif başarı kazandırdı. Mehmet Şükrü Saracoğlu ayrıca 22 Temmuz 1998'de adının verildiği Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın Fenerbahçe Spor Kulübü'ne kazandırılmasında da önemli rol oynadı. İki dönem başbakanlık görevinde de bulunan Mehmet Şükrü Saracoğlu 1887 yılında İzmir'in Ödemiş ilçesinde doğmuş, 27 aralık 1953 yılında İstanbul'da vefat etmişti. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Spor

Mehmet Şükrü, İstanbul, Ödemiş, İzmir, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title