Haberler

Eskişehirsporlu Ediz'in Ölümü Kalp Krizinden

Abone Ol

Eskişehir'de geçen 4 Eylül'de antrenman sonrasında gittiği evinde fenalaşıp yaşamını yitiren Eskişehirsporlu 26 yaşındaki Ediz Bahtiyaroğlu'nun yapılan otopsisinde kalp krizi sonucunda öldüğü belirlendi.

Eskişehir'de geçen 4 Eylül'de antrenman sonrasında gittiği evinde fenalaşıp yaşamını yitiren Eskişehirsporlu 26 yaşındaki Ediz Bahtiyaroğlu'nun yapılan otopsisinde kalp krizi sonucunda öldüğü belirlendi.

Eskişehirspor Tesisleri'nde son olarak 4 Eylül 2012 tarihinde antrenmana çıkan Ediz Bahtiyaroğlu, daha sonra takım arkadaşı Hürriyet ile birlikte kaldığı Batıkent Mahallesi Aytekin Sokak'taki tripleks evine gitmişti. Bahtiyaroğlu, kız arkadaşının da bulunduğu evde geceleyin aniden fenalaşmıştı. Çağırılan 112 ambulansında görevli sağlık ekibinin müdahalesine rağmen Ediz Bahtiyaroğlu kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Olayın ardından Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Bürosu ekipleri Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri evde araştırma yaptı. Ediz'in cesedi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yapılan ön otopside Ediz Bahtiyaroğlu'nun geçirdiği kalp krizi sonucunda öldüğü belirlendi, ancak kesin ölüm nedeninin için vücudundan alınan parça İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

RAPOR GELDİ

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan inceleme sonunda hazırlanan 2 sayfalık raporda Ediz Bahtiyaroğlu'nun vücudunda alkol, uyuşturucu ve uyutucu maddeye rastlanılmadığı, ölüm nedeninin doğal vücut yapısından kaynaklanan kalp krizi sonucunda olduğu bildirildi.

AİLESİNDEN 4 KİŞİ KALPTEN ÖLMÜŞ

Eskişehirspor Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Dr.Aytekin Aydın da gelen Adli Tıp raporunda ölüm nedeninin kalp krizi olduğu söyledi. Dr.Aydın şunları kaydetti:

"Ediz'in ölümünün ardından bu futbolcunun sürekli olarak enerji içeceği kullandığı öne sürülmüştü. Adli Tıp Kurumu raporunda böyle bir şeyin olmadığı da belirlendi. Raporda, Ediz'in kalp krizi geçirmesini tetikleyecek kalp ve damarlarında herhangi bir patolojik bulguya da rastlanılmadı. Sporcunun yaşamı, kendisine iyi bakmaması, aşırı yorgunluk, ailesindeki kalp rahatsızlığı gibi durumların hepsi birikince böyle bir kalp krizi olayı ile karşılaşılıyor. Ediz'in ölümünden sonra ailesinden öğrendiğimiz kadarıyla ailede 4 kişi kalp krizinden yaşamını yitirmiş. Bu da ailede genetik kalp hastalığının olduğunu gösteriyor."

ARKADAŞINA HALSİZ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Ediz Bahtiyaroğlu'nun rahatsızlandığını yanında bulunan kız arkadaşı E.A. olayın ardından polise verdiği ifadesinde Ediz'in son 3 gündür kendisini çok yorgun hissettiğini söyleyerek, olay günü de bacaklarının çok ağrıdığını, halsiz olduğunu belirterek, bacaklarına masaj yaptırdığını anlatmıştı. E.A. şunları ifade etmişti:

"Olay günü saat 22.00 sıralarında antrenmandan geldikten sonra kendisinin Ankara'ya gideceği için birlikte tren garına giderek bilet aldık ve eve geri döndük. Eve geldikten sonra birlikte bir şeyler içtik. Bacaklarının ağrıdığını söyleyerek bacaklarına masaj yapmamı istedi. Bunun üzerine bacaklarına masaj yaptım. Daha sonra yattık. Yattıktan bir müddet sonra aniden Ediz'in hırıltılar çıkartarak fenalaştığını gördüm. Bunun üzerine 112 acil servisini aradım. 112 ekipleri yaklaşık 40 dakika Ediz'e müdahale etti. Ancak tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak olay yerinde yaşamını yitirdi. Olay yerine belediye tabibi çağrıldı. Belediye Ediz'in yaşının genç ve sporcu olmasından dolayı, doktor kontrolünde olduğu için olayı, şüpheli ölüm olarak değerlendirdi. Durum savcılığa ve emniyet güçlerine bildirildi."

ESKİŞEHİRSPOR'UN MİLLİ KALECİSİ SİNAN DA GENÇ YAŞTA ÖLMÜŞTÜ

Eskişehirspor'un milli kalecisi Sinan Alağaç da 24 Kasım 1985 tarihinde takım arkadaşları ile Bolu Abant'ta kamp yaparken kalp krizi geçirmiş ve 25 yaşındayken yaşamını yitirmişti. - Eskişehir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Ediz Bahtiyaroğlu Adli Tıp Kurumu Eskişehirspor Eylül Spor Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title