Haberler

Eski Tff Yönetim Kurulu Üyesi Kıran Açıklaması

"Bundan sonra ben de suskunluğumu bozacağım. Ben konuştuğum zaman taş taş üstünde kalmaz" "Yüzyılı aşkın bir efsane olan Fenerbahçe ne yazık ki Aziz Yıldırım'ın şahsi hesaplaşmalarında acımasızca kullanılıyor"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) eski yöneticilerinden Tahir Kıran, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a tepki göstererek, "Bundan sonra ben de suskunluğumu bozacağım. Ben konuştuğum zaman taş taş üstünde kalmaz" dedi.

Kıran, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemde, şike davasını önceden bildiği yönünde bir suçlamayla karşılaştığını vurgulayarak, "Bu iddiayı da yıllardır bana olan öfkesini bir türlü dindiremeyen Aziz Yıldırım ortaya attı. Ben gülüp geçiyorum ama işlerin içeriğini bilmeyen insanlar bunlara inanıyorlar" ifadelerini kullandı.

Bu suçlamaya kaynak olarak gösterilen, teknik direktör Bülent Uygun ile önceden kayıtlara geçen telefon konuşmasını aktaran Kıran, "Buradan nasıl şike davasını önceden bildiğim sonucu çıkar, anlatılmasını istiyorum. Varsayalım biliyorum, bunu bir telefon konuşmasında akıllı bir insan olarak dile getirir miyim? Bir operasyon olacak şeklinde iddiam mı var?" değerlendirmesinde bulundu.

Şimdiye dek sustuğunu, ancak bundan sonra suskunluğunu bozacağını anlatan Kıran, özetle şunları kaydetti:

"Ben konuştuğum zaman taş taş üstünde kalmaz. Ocak ayında şike dosyasının yeniden yargılanması başlayacak. Hissediyorum ki o tarihe kadar Aziz Yıldırım ve yandaşları beni gündem değiştirmek üzere sürekli bir yerlere çekmeye çalışacaklar. Yüzyılı aşkın bir efsane olan Fenerbahçe ne yazık ki Aziz Yıldırım'ın şahsi hesaplaşmalarında acımasızca kullanılıyor. Bu doğrultuda Fenerbahçe maneviyatının, sevgisinin geldiği nokta da belli. Tribünleri boş. Camiası küskün. Taraftarları kanlı bıçaklı. Eski-yeni yöneticileri küs. Aziz Yıldırım, yarattığı bu tablonun hesabını yapacağı yerde ben başta olmak üzere belli isimlerin üzerine gitmekten artık vazgeçmeli. Değerli Fenerbahçelilerin, futbolseverlerin önlerine konan resimleri yargılarken büyük tabloya daha dikkatli bakıp değerlendirmelerini rica ediyorum."

2002-2003 yıllarında Fenerbahçe Altyapı İcra Komitesi Başkanlığı görevinde bulunan Tahir Kıran, 2006 Ocak ayında Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde Haluk Ulusoy'un listesinde yer aldı, tesislerden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. - İstanbul

Kaynak: AA / Spor

Aziz Yıldırım Tahir Kıran Spor Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Adana'da damat dehşeti! 4 kişiyi silahla öldürüp bebeğini de alarak kaçtı

Adana'da damat dehşeti! 4 kişiyi silahla öldürüp bebeğini de alarak kaçtı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title