Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Aşılama sürecini hızlandırmalıyız, şu anki sorun tedbirlerin esnetilmesi - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Aşılama sürecini hızlandırmalıyız, şu anki sorun tedbirlerin esnetilmesi

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Sağlık

Son dakika! Türkiye'de 23 milyon kişinin henüz aşılanmadığını belirten Bakan Koca, "Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir" sözlerine yer verdi.

1 Temmuz'dan itibaren koronavirüs tedbirlerinde normalleşmeye giden Türkiye'de vaka sayılarında son günlerde artış yaşanmaya başladı. Son olarak 24 Temmuz 2021'de paylaşılan tabloda 12.381 vaka sayısına ulaşılırken, vefat sayısı ise 58 olarak belirlendi.

"SÜRECİ HIZLANDIRMALIYIZ"

Sürekli aşılamanın önemine dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Yaklaşık 23 milyon kişi henüz aşı olmadı. 2. dozu olmayanların sayısı 17 milyon. Çift doz aşı olup, 3. doz aşıya gelmeyenlerin sayısı 9 milyona yakın. Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım." sözlerine yer verdi.

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Aşılama sürecini hızlandırmalıyız, şu anki sorun tedbirlerin esnetilmesi

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Aşılama sürecini hızlandırmalıyız, şu anki sorun tedbirlerin esnetilmesi
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (9)
Kenan Tetik:Sorun aşı değil sorun kontrolsüz bir şekilde turizm olsun diye gelenlerde her yerin kontrol edilmeden açılmasında maske takılmamasında mademki aşı yararlı neden sorumluluk almıyor sağlık koboy olarak görmek olmaz
Budak Budak:Çevremde aşı yaptıranlar ya korona oluyor ya da korona'dan ölüyor! Nasıl güvenelim?
Emrah Tosunoglu:Dedigin çok dogru örnek ailşanın kardeşi adam aşı olmasına ragmen öldü ayrıca aşıyı olun diyenler daha kendileri bilmiyorki aşının içerigini ve ne gibi yan etkileri oldugunu kendileri dahi bilmiyor virüs çogaldı diyorlar aşı olmayanlar yüzünden degil kendileri yüzünde turizmden gelir elde etmek için her milleten gelen insanlara geç denildi ondan minareyi çalan kılıfına uydururmuş hemen suçu kendinizden alıp aşı olmayanlara atın sizin olayınız bu zaten herkezin kendi kararıdır saygı duyulmak zor
500