Ankara Nallıhan Kuş Cenneti'nden alevler yükseliyor! Büyüyen yangına karşı hummalı müdahale - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara Nallıhan Kuş Cenneti'nden alevler yükseliyor! Büyüyen yangına karşı hummalı müdahale

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Türkiye'yi derinden sarsan yangın haberlerine bir yenisi de Ankara'da eklendi. Nallıhan ilçesinde bulunan Nallıhan Kuş Cenneti çevresindeki ormanlık alanda çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına müdahale sürüyor.

Türkiye, tatil bölgelerinden gelen orman yangınları haberler iyle kahrolurken, istenmeyen manzaralar bu kez Başkent'ten geldi. Ankara'da doğal güzelliğiyle bilinen Nallıhan Kuş Cenneti'nde çıkan ve kısa sürede büyüyen yangına karşı ekiplerin müdahalesi sürüyor.

Nallıhan ilçesinde bulunan Kuş Cenneti Akçabayır Mevkiinde ağaçlık alanda yangın devam ediyor. Yangına Ankara Büyükşehir Belediyesi, Nallıhan Belediyesi, Beypazarı Belediyesi itfaiye ekipleri ile Nallıhan ve Beypazarı Orman İşletme ekipleri müdahale ediyor.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangın rüzgarın etkisiyle büyüyor. Nallıhan Kuş Cennetinde ki ağaçlık alanda kuşların yuvalarının bulunması herkesi tedirgin ederken yangını söndürme çalışmalarına vatandaşlar da katlıyor.

Ankara büyükşehir belediyesi yaptığı açıklamada, "Nallıhan Kuş Cenneti'nde akşam saatlerinde sazlık ve söğütlük alanda çıkan yangın kontrol altına alınmış olup soğutma çalışmaları sürdürülmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerimizin söndürme çalışmalarına Orman Genel Müdürlüğü ekiplerince de destek verilmektedir" ifadelerine yer verdi.

Ankara Nallıhan Kuş Cenneti'nden alevler yükseliyor! Büyüyen yangına karşı hummalı müdahale
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
500