Son Dakika: Milli Savunma Bakanlığı, 11 şehit verdiğimiz helikopter kazasının ilk inceleme sonuçlarını açıkladı

Son Dakika: Milli Savunma Bakanlığı, 11 şehit verdiğimiz helikopter kazasının ilk inceleme sonuçlarını açıkladı

Haberler.com - Haberler | Güncel

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı, 11 askerin şehit olduğu helikopter kazasının ardından yapılan ilk incelemelerde; enkaz bölgesinde herhangi bir patlama ve yanma emaresine rastlanmadığını açıkladı. Yapılan açıklamada, kaza kırım olayının olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği belirtildi.

Dün öğle saatlerinde Bingöl'den kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait Cougar tipi helikopter, Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece köyü ile Nemrut Dağı yakınlarında düşmüştü. Meydana gelen olayda Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da aralarında bulunduğu 11 askeri personel şehit olmuştu.

Elim kazanın ardından Milli Savunma Bakanlığı, Cougar tipi helikopterin nasıl düştüğü konusuyla ilgili ilk inceleme verilerini paylaştı.

"KAZAYA OLUMSUZ HAVA ŞARTLARININ NEDEN OLDUĞU DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR"

MSB, "Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi helikopterin Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğramasının ardından yapılan ilk incelemelerde; enkaz bölgesinde herhangi bir patlama ve yanma emaresine rastlanmamış, helikopterin Bingöl'den hareketinden önce Tatvan bölgesinde faaliyetini olumsuz etkileyecek bir hava durumunun olmadığına dair meteorolojik bilgi teyit edilmiştir. Söz konusu ilk bilgiler ışığında, kaza kırım olayının bölgedeki hava koşullarının ani değişimi sonucunda ortaya çıkan olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendirilmektedir. Görevlendirilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kaza Kırım ekibi bölgeye intikal etmiştir. Nihai sonuç, kaza kırım ekibinin yapacağı detaylı teknik inceleme sonucu belirlenecektir" açıklamasını yaptı.

Son Dakika: Milli Savunma Bakanlığı, 11 şehit verdiğimiz helikopter kazasının ilk inceleme sonuçlarını açıkladı
Haber Yorumları (3)
MEMO: Suriyelilere ırakllara para harcayacaklarina askerlerimizin kullandig uçak helikopter e para harcasaydılar ya geri gelecek mi 11 aslan ciğerimiz yandı
SAMİ: Gazetede okudum. Envantere 1996 yılında kaydedilen helikopterimiz 26 yaşında. Makam araçları ikide bir değiştirilirken , Mehmetçiklerimizin kullandığı bu araçlar neden yenilenmez. Anlamış değilim ve çok kızgın ve üzüntülüyüm. Bana günlerce uyku yok gene
SAMİ: Makam araçları ikide bir yenilenir , Mehmetçik de yıllanmış helikoptere layık görülür. Bu ne ya , kıymetlilerimize verilen değer böyle mi olmalı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title