Katar'dan, Türkiye'ye 15 Milyar Dolarlık Yatırım Desteği!

Katar'dan, Türkiye'ye 15 Milyar Dolarlık Yatırım Desteği!

Katar Emiri Al Sani, Başkan Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından, Katar olarak Türkiye'ye 15 milyar dolar doğrudan yatırım yapacaklarını açıkladı.

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede, Katar olarak Türkiye'ye 15 milyar dolar yatırım paketini hızlıca hayata geçireceklerini bildirdi.

ERDOĞAN, KATAR EMİRİ AL SANİ İLE KÜLLİYE'DE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ile Al Sani Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.

Al Sani'nin çalışma ziyareti çerçevesinde gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

KATAR, TÜRKİYE'YE 15 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPMA KARARI ALDI

Görüşmede Al Sani, Katar olarak Türkiye'ye 15 milyar dolar yatırım paketini hızlıca hayata geçireceklerini ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Katar Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi'nin de hazır bulunduğu görüşmede iki lider, Türkiye-Katar arasındaki ilişkileri her alanda daha da geliştirme hususundaki kararlılıklarını teyit etti.

"TÜRKİYE SÜREÇTEN GÜÇLENEREK ÇIKACAKTIR"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Katar'ın Türkiye'ye yapacağı yatırımla ilgili, ''Katar, Türkiye'ye 15 milyar dolarlık doğrudan yatırım yapacak. Türk ekonomisinin temelleri sağlamdır ve Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacaktır.'' ifadelerini kullandı.