Polatlı'da kışla içinde yangın çıkartmaya çalışan zanlının konutu terk etmemesine karar verildi - Haberler
Haberi Paylaş

Polatlı'da kışla içinde yangın çıkartmaya çalışan zanlının konutu terk etmemesine karar verildi

AA / Cankut Taşdan - Haberler | Güncel

Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığının bahçesindeki otları dışardan yakarak, kışla içinde yangın çıkarmaya çalışan K.Y.Ü. hakkında "konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol uygulanması kararlaştırıldı. Hiç kimsenin emri altında olmadan kendi isteğiyle yangın çıkardığını ifade eden 28 yaşındaki zanlının 13 gün önce de aynı yeri yakmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Polatlı ilçesinde Topçu ve Füze Okulunda bahçedeki otları, tel örgülerin arkasından tutuşturarak yangın çıkarmaya çalışan 28 yaşındaki K.Y.Ü, vatandaşlar tarafından yakalanıp polise teslim edilmişti. Kışla içindeki 6 ağaca zarar veren zanlı, sorgulanmak üzere Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Burada işlemleri tamamlanan şüpheli, Polatlı Devlet Hastanesindeki sağlık muayenesinin ardından Polatlı Adliyesine çıkarıldı

Zanlı, savcılık tarafından tutuklama istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakimlikçe sorgulanan K.Y.Ü. hakkında "konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol uygulanmasına karar verildi.

Şüphelinin, emniyette alınan ifadesinde, hiç kimsenin emri altında olmadan kendi isteğiyle yangın çıkardığını ve terör örgütleriyle bağlantısının olmadığını beyan ettiği öğrenildi.

Bu arada zanlının akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair Adli Tıp Kurumundan rapor alınacağı ve hakkında "hırsızlık, yaralama ve devlet büyüklerine hakaret" gibi suçlardan soruşturmalar olduğu kaydedildi. Kemal Ünal Y.'nin 13 gün önce de aynı yeri yakma girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.

Polatlı'da kışla içinde yangın çıkartmaya çalışan zanlının konutu terk etmemesine karar verildi
AA / Cankut Taşdan - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (5)
Rahim :Adam yakmaya calisiyor bunlar serbest birakiyor Ozur de diledinizmi tutukladiginiz icin
Mehmetcevat Uygur:ben kesınlıkle ınanmıyorum suc makınesı neye nıcın neden yangın cıkarır bu nasıl bır adalet mekanızması bu ıstede bır capanogluluk var
Samet Hamza:Ayıp etmişsiniz madalyada takaydınız
500