Tabut yetiştirilemeyen Brezilya'da koronadan bir günde 4 bini aşkın insan öldü

Tabut yetiştirilemeyen Brezilya'da koronadan bir günde 4 bini aşkın insan öldü

Anadolu Ajansı / Muhammed Emin Canik - Haberler | Dünya

Brezilya'da son 24 saatte 4 bin 195 kişi yaşamını yitirdi. Bu rakam, salgının başlangıcından bu yana Brezilya'da bir günde görülen en yüksek korona kaynaklı ölü sayısı olarak kayda geçti. Tabut üretiminin artırıldığı ülkede toplam ölü sayısı 336 bin 947'ye çıktı.

Brezilya'da koronavirüs nedeniyle son 24 saatte ilk kez 4 bin 195 kişi yaşamını yitirdi. Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkede son 24 saatte 86 bin 979 yeni vakanın tespit edilmesiyle, vaka sayısı 13 milyon 100 bin 580'e; iyileşenlerin sayısı da 11 milyon 558 bin 784'e yükseldi.

DÜNYADA SALGINDAN EN ÇOK ETKİLENEN 2. ÜLKE

Nüfusu 210 milyonu aşan Güney Amerika ülkesi Brezilya, ABD'nin ardından Kovid-19 salgınından en çok etkilenen ülke konumunda bulunuyor. Brezilya, son haftalarda hem yoğun bakım ünitelerindeki doluluk hem de ülkenin Amazonas eyaletinde ortaya çıktığı düşünülen Kovid-19'un daha bulaşıcı türü P1'in yayılması nedeniyle zor günlerden geçiyor.

TABUT ÜRETİMİ ARTIRILDI

Koronavirüs nedeniyle çok sayıda ölümle birlikte cenaze hizmetlerinde yoğunluk yaşanırken Rio de Janeiro kentindeki atölyelerde tabut üretimi de arttı. Ülkede yaşanan can kayıpları sebebiyle üreticiler tabut yetiştirmekte zorlanırken nüfusu 210 milyonu aşan Güney Amerika ülkesinde, Rio de Janeiro kentinde bulunan Belediye Hastanesi Ronaldo Gazolla önünde toplanan vatandaşlar protesto gösterisi düzenlemişti.

LATİN AMERİKA'DA SON DURUM

Latin Amerika ülkelerinde koronavirüs vakaları ve virüse bağlı can kayıpları artmaya devam ediyor. Salgın nedeniyle son 24 saatte Meksika'da 603, Arjantin'de 163, Kolombiya'da 231, Peru'da 273, Şili'de 57, Bolivya'da 22, Paraguay'da 59, Kosta Rika'da 26 ve Uruguay'da 45 kişi yaşamını yitirdi.

Tabut yetiştirilemeyen Brezilya'da koronadan bir günde 4 bini aşkın insan öldü

Kaynak: Anadolu Ajansı / Muhammed Emin Canik

Haber Yorumları (1)
HAKSIZ MIYIM: o nedenle tabutla gömmicen. kefen kafidir. zaten beden çürüyor. islamın bir güzelliği daha ortaya çıktı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title