İcradan alınan arsa ölüm getirdi! Eski sahip hapse, yeni sahip mezara - Haberler
Haberi Paylaş

İcradan alınan arsa ölüm getirdi! Eski sahip hapse, yeni sahip mezara

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Aydın'da icradan satın aldığı incir bahçesine bakmaya giden Mehmet İnanç Akcan, burada arazinin eski sahipleri Mehmet D. ve ağabeyi Hasan D. ile karşılaştı. Taraflar arasında çıkan tartışma bir süre sonra kavgaya dönüşürken, Hasan D.'nin pompalı tüfekle ateş açması ile saçmaların isabet ettiği kardeşi Mehmet D. ile arazinin yeni sahibi Mehmet Akcan yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, arazinin yeni sahibi Mehmet İnanç Akcan hastaneye varamadan ambulansta can verdi.

Aydın'ın Nazilli ilçesine bağlı Çaylı Mahallesi'nde saat 20.30 sıralarında meydana gelen olayda iddiaya göre, Türk Standardları Enstitüsü'nde (TSE) görevli Yüksek Fizik Mühendisi Mehmet İnanç Akcan, bir süre önce Nazilli ilçesine bağlı Çay Mahallesi'nde icradan satışa sunulan incir bahçesi satın aldı.

Ankara'dan satın aldığı incir bahçesine bakmaya gelen Akcan, arazinin eski sahipleri Mehmet D. ve ağabeyi Hasan D. ile karşılaştı. Arazinin eski sahipleri ile Akcan arasında çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü.

İcradan satın aldığı incir bahçesi sonunu hazırladı! Eski sahiplerinin ateş açtığı adam hastane yolunda can verdi

Hasan D.'nin pompalı tüfekle ateş açması ile saçmaların isabet ettiği kardeşi Mehmet D. ile arazinin yeni sahibi Mehmet Akcan yaralandı. Hasan D., olay yerinden kaçarken, ihbar üzerine sağlık ve jandarma ekibi geldi.

Sağlık ekibinin olay yerinde yaptığı müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Mehmet Akcan, ambulansta hayatını kaybetti. Akcan'ın cenazesi, Adnan Menderes Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayda hafif şekilde yaralanan Mehmet D. ise Nazilli Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Mehmet D.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Jandarma ekiplerinin yaptığı araştırma sonucu cinayet zanlısı Hasan D. ise suç aleti pompalı tüfekle yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

İcradan alınan arsa ölüm getirdi! Eski sahip hapse, yeni sahip mezara
Demirören Haber Ajansı / Murat Gürkan - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (6)
Nahit Büyükdağ:icralar ilk önce sahipleri arasında yapılmalı... ki böyle olmasın sonuçta icralılardan kimse alamıyorsa herkese icralık yer açılmalı ama kanun direkt herkese icradan almayı sağlıyor buda böyle olayların meydana gelmesiyle sonuçlanıyor yasaların gözden geçirilmesi şart başımda böyle bir durum var suçlu bence yasanın yetersizliği bu durumdan çok kişi mağdur
Kenan Pehlivanlı:Arkadaşlar icradan emlak ucuz alınmıyor neredeyse gerçek fiyatından alınıyor. Bir çok kimse girip artırma yoluyla alınıyor. İcraya düşen malda alacaklılar parasını alıyor yoksa vatandaşalacağınınasıl alacak. İcraya düşmeden bir çok yollar deneniyorkişi ya ödemiyor yada ödeyemiyor..
Yertaş Havai Fişek:Ağlayanın malı gülene yaramaz lafı eskide kalmış yada bunu uyanıklık haline getirmişler Arkadaşlar icrada satılan arabaların her biri aşağı yukarı değerinde satılır fakat arsa tarla olayı kimse girmediği için değerinde satılmaz borçlu borcunu ödeyemez alanda beleş arsa alır. "icralara girin arkadaşlar icralarda teklifleri yükseltin ki borçlu borcunu ödesin malda değerinde gitsin" ağlayanın malını değerinde alın ki borcu ödensin yüzü gülsün 100 liralık tarlayı 15 e alırsan o borç kapanmaz...
500
title