Babacan'dan Ayasofya'nın cami olmasına temkinli yorum: Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz

Babacan'dan Ayasofya'nın cami olmasına temkinli yorum: Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ayasofya'nın ibadethaneye dönüştürülmesiyle ilgili olarak temkinli konuştu. Babacan, "Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

11.07.2020 15:31 | Son Güncelleme: 11.07.2020 16:32

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Ayasofya'nın ibadete açılması konusunda, "Yöneticilerin içerideki ve dışarıdaki yansımalarını, sonuçlarını hesap ederek bu kararı aldıklarını ümit ediyorum. Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Ayasofya'nın ibadete açılmasının hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Babacan, parti genel merkezinde bir araya geldiği gazetecilere değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

"AYASOFYA KARARININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM"

Konuşmasının ardından Babacan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "Uluslararası arenada Ayasofya'nın ibadete açılmasının ne gibi yansımaları olabilir?" sorusu üzerine Babacan, "Yöneticilerin içerideki ve dışarıdaki yansımalarını, sonuçlarını hesap ederek bu kararı aldıklarını ümit ediyorum. Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Ayasofya'nın ibadete açılmasının hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

İktidarın bütün açıklamalarını "tutarsız" olarak nitelendiren Babacan, "Yönetimin en büyük sorunu, Ayasofya konusundan bağımsız söylüyorum, tutarsızlık, her konuda." değerlendirmesini yaptı.

BABACAN İTTİFAK DÜŞÜNÜYOR MU?

"İttifak yapacak mısınız?" sorusuna Babacan, bir değerlendirme yapmak için erken olduğunu söyledi.

"Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız? Abdullah Gül aday olursa destekleyecek misiniz?" sorusu üzerinde de Babacan, şu ifadeleri kullandı:

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINA YEŞİL IŞIK

"A planı için konuşuyorsak, ona daha vakit var. B planı için de erken seçim kararı aldığı anda o gün konuşulur ama bu işin bir doğası vardır, tabiatı vardır. Bir siyasi parti varsa, o siyasi partinin genel başkanı varsa, orada da iddialı bir duruş gerekir yoksa niye bu çalışmalar yapılıyor?"

İstanbul Sözleşmesi konusunda ise Babacan, alınacak her karar için toplumsal mutabakatın aranması ve konunun her yönüyle iyi tartışılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Babacan'dan Ayasofya'nın cami olmasına temkinli yorum: Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz

Kaynak: AA

Haber Yorumları (50)
ARİF TOPAÇLI: Biz verdiğimiz kararın doğru olduğuna inanıyoruz sonuçları ne olursa olsun katlanırız babişko
METE: Dünyayı kurtardınız boş insanlar
VATAN: Bugün kendi toprağı üzerindeki mabet için egemenliğini gösteremeyen yarında aynı korkaklıkta olur alican, liderlik yöneticilik değildir lider sürükleyendir lider hedef gösterir lider motive eder ve Lider hiçbir zaman KORKMAZ... Senin açıklamaların nedense bana birilerinin ağzı ile konuşuyormuşsun gibi geliyor alican...
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title