Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu

Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu

02.12.2020 22:30 | Son Güncelleme: 03.12.2020 10:21

Çin'de bir mezbahada, çalıntı olduğu düşünülen 40 köpek bulundu. İnsan hakları savunucuları, köpeklerin öldürülerek 'sosis' yapılacağını ifade etti. Müşterilerse istedikleri köpeği fotoğraflarla seçiyor. Köpekler, bu seçimden sonra sosis yapılması kesimhaneye gönderiliyor.

Çin'in Siçuan eyaletindeki Leshan kentine bağlı Huilong köyünde meydana gelen olayda, yasadışı bir mezbahada, öldürülmek üzere bekleyen 40 köpek bulundu. İnsan hakları savunucuları, köpeklerin öldürülerek 'sosis' yapılacağını belirtti.

FOTOĞRAFLARA BAKILARAK SEÇİLİYOR

Kafeslerde tutulan labrador ve golden retriever cinsi köpeklerin çalıntı oldukları ifade edildi. İşletme sahiplerinin, müşterileri aramak için Çin mesajlaşma uygulaması WeChat'te canlı köpeklerin fotoğraflarını paylaştıkları iddia ediliyor. Müşterilerin ise fotoğraflara göz atarak köpekleri seçerek öldürülmesini ve sosis haline getirilmesini isteyebildiği öğrenildi.

Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (61)
OMEGA: İnsan hiç en sadik dostunu yermi
OMEGA: Ya bide resimlerden seciyolar dünyanın sonu gelmis yeminle
OMEGA: Valah dunyanin sonu gelmis insanin en sadik dostu yenimi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title