ABD'de durum vahim! 5 bin ek ceset torbası satın alındı

ABD'de durum vahim! 5 bin ek ceset torbası satın alındı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Dünya

ABD'de Kaliforniya Valisi Gavin Newsom yaptığı koronavirüs bilgilendirmesinde, 5 bin ek ceset torbasının satın alındığını açıkladı. Bunun yanı sıra 60 soğutmalı depo ünitesinin olduğunu söyleyen Newsom, "Henüz bitiş çizgisinde değiliz" ifadelerinde bulundu.

ABD'de koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1627 artarak 308 bin 91'e yükseldi. Ülkede hızla artan ölüm oranları yetkilileri harekete geçirdi.

5 BİN EK CESET TORBASI SİPARİŞİ VERİLDİ

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom'un yaptığı koronavirüs bilgilendirmesi ürkütücü tabloyu gözler önüne serdi. Newson, açıklamasında, 5 bin ek ceset torbasının satın alındığını ve birçok mobil morgun da beklemede olduğunu duyurdu.

ABD'de vahim durum: Kaliforniya Valisi 5 bin ek ceset torbası satın alındığını açıkladı

60 SOĞUTMALI DEPO ÜNİTESİ

"Henüz bitiş çizgisinde değiliz" diyen Newsom, yeni satın alınmış 5 bin ceset torbasının San Diego, Los Angeles ve Inyo bölgelerine dağıtıldığını ve bölgeler ile hastanelerde hazır bekleyen 60 soğutmalı depolama ünitesinin olduğunu ifade etti.

Vali ayrıca, eyalette, adli tıp görevlilerinin ve morgların müdahalesini koordine etmek için 'karşılıklı yardım ve toplu ölüm programının' da harekete geçirildiğini bildirdi.

ABD'de durum vahim! 5 bin ek ceset torbası satın alındı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title