Konya'da kulübeleri yakılan 9 yavru köpek yanarak can verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Konya'da kulübeleri yakılan 9 yavru köpek yanarak can verdi

Demirören Haber Ajansı / Muhammed Salih Büyüksamancı - Haberler | Güncel

Konya'da, köpeklerin barınması için hayvanseverler tarafından yapılan kulübe ateşe verildi. Kulübede bulunan 10 yavru köpekten 9'u yanarak can verdi. Köpekleri besleyen Fadim Göbel, "Kulübe 10 yavru köpekle beraber yakıldı. 10 bebekten bir tanesi kurtuldu, 9 tanesi yanarak can verdi. Anne sadece bir tane bebeğini kurtarabildi" dedi.

Konya'nın Karatay ilçesindeki hayvanseverler, Aslım Caddesi üzerinde bulunan boş araziye hamile bir köpek için kulübe yaptı. Geçen pazartesi günü köpeklere yiyecek getiren hayvansever Fadim Göbel, kulübenin ateşe verilerek yakıldığını fark etti. Hemen kulübeyi kontrol eden Göbel, doğum yapan köpeğin 10 yavrusundan 9'unun yanarak öldüğünü gördü.

10 yılı aşkın süredir bölgedeki hayvanları beslediğini anlatan Göbel, "Köpeğimiz doğum yapacağı için buraya bir kulübe yaptık. Kulübe 10 yavru köpekle beraber yakıldı. 10 bebekten bir tanesi kurtuldu, 9 tanesi yanarak can verdi. Anne sadece bir tane bebeğini kurtarabildi" dedi.

Konya'da kulübeleri yakılan 9 yavru köpek yanarak can verdi

Göbel, "Ben bu olayın kasten yapıldığını düşünüyorum. Sadece kulübenin olduğu yer yakılmış. Bu nasıl vicdan? Nasıl merhamet? Bu nasıl bir insanlığa sığar?" ifadelerini kullandı.

Konya'da kulübeleri yakılan 9 yavru köpek yanarak can verdi

Anne köpek ile yavrusunda küçük çapta yanık olduğunu söyleyen Fadim Göbel, "Annenin iki arka patisinde ve sırtında yanık izleri var. Dün elimden geldiğince müdahale etmeye çalıştım ama anne o kadar çok korkmuştu ki maalesef yaklaştırmıyor. Diğer bebeği ben temizledim zaten. Şu anda durumları iyi. Bir an evvel onlara kulübe yapıp, buraya bırakacağım" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Muhammed Salih Büyüksamancı - Son Dakika Haberleri

Köpek, Göbel, Ölü, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (9)
Mehmet:Bu vicdansız canilerin yetişmesini sağlayan sosyolojik ortamı da çok iyi tahlil edip ona göre tedbir almamız gerekmez mi ? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
BEN:ÇOK ÜZÜLDÜM . BÖYLE CANİ İNSANLARLA YAŞAMAK DA ÇOK ZOR. CEZA YOK YAPTIĞI VİCDANSIZLIKLA YAŞAYABİLİYORLAR VE HEP ARAMIZDA BİLMEDEN BİZ DE ONLARLA YAŞIYORUZ Cevap Yaz 0 4 Yayından Kaldır
deniz:Bu nasıl bir vicdansızlıktır. Bir canlıyı yakarak öldürmek. Bunu yaparken kendi sonunu hiç düşündün mü cehennemin sonsuz ateşinde yanarken bu acının tarifini yaparsın. Allahın gazabından hiç mi korkmadın. ALLAH''ın vicdansız hayasızları kızgın lav külleriyleriyle bedenlerini taşlaştırdığını düşünerek hiç mi korkmadın eğer korksaydın yapmazdın. Bu yaptığınla Allaha meydan okuduğunu ve korkmadığını gösterdin. Cevap Yaz 0 4 Yayından Kaldır
Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title