Bakan Çavuşoğlu'ndan Trump'a Tepki: Tehditlerine Pabuç Bırakmayız

Bakan Çavuşoğlu'ndan Trump'a Tepki: Tehditlerine Pabuç Bırakmayız

Haberler.com - Haberler | Güncel

ABD Başkanı Donald Trump'ın tehdit içeren tweet'ine sert sözlerle karşılık veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Stratejik ortaklar sosyal medyadan konuşmaz. Hiçbir tehdide pabuç bırakmayız" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn ile Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'nda düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu. Bakan Çavuşoğlu, ABD Başkanı Trump'ın tehdit içeren Türkiye paylaşımına ilişkin, "Stratejik ortaklar sosyal medyadan konuşmaz. Hiçbir tehdide pabuç bırakmayız" ifadelerini kullandı.

"STRATEJİK ORTAKLAR SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN KONUŞAMAZ"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn ile Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'nda ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

Stratejik ortaklar sosyal medya üzerinden konuşmaz. Güvenli bölge teklifi Sayın Cumhurbaşkanınındır. Kararlılığımızı görünce güvenli bölge teklifini ortaya attılar.

"KÜRTLERLE, TERÖRİSTLERİ BİR TUTARAK BİR YERE VARAMAYIZ"

Kürt kardeşlerimizin en büyük dostu Türkiye'dir. Kürtlerle teröristleri bir tutarak bir yere varamayız. Bunu ABD'li ve Avrupalı muhataplarımıza anlatıyoruz.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

"TÜRKİYE'Yİ EKONOMİK OLARAK TEHDİT ETMEKLE BİR YERE VARILAMAZ"

Trump çekilme kararını açıkladıktan sonra üzerinde baskı var. O tweet'i de iç politika için attı. Türkiye'yi ekonomik olarak tehdit etmekle bir yere varılamaz.

"TÜRKİYE HİÇBİR TEHDİDE PABUÇ BIRAKMAZ"

Türkiye hiçbir tehdide pabuç bırakmaz. Bir taraftan ekonomik zorluklar, diğer taraftan terör tehdidi gösterildiği zaman bu millet der ki ben aç kalırım susuz kalırım terörle mücadele ederim.

"TRUMP'IN KULLANDIĞI DİLİ DOĞRU BULMUYORUZ"

Trump'ın kullandığı dili doğru bulmuyoruz. Twitter üzerinden böyle bir iletişimi de doğru bulmuyoruz.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Trump'a Tepki: Tehditlerine Pabuç Bırakmayız

Çok Okunan Haberler

title