Artvin Yusufeli'nde yangın: 10 ev yandı, alevlerin ormana sıçramasından korkuluyor - Haberler
Haberi Paylaş

Artvin Yusufeli'nde yangın: 10 ev yandı, alevlerin ormana sıçramasından korkuluyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Türkiye günlerdir Akdeniz ve Ege'deki orman yangınlarıyla boğuşurken kötü bir haber de Karadeniz'den geldi. Artvin'in Yusufeli ilçesi Yüncüler köyünde çıkan yangında ilk belirlemelere göre 10'a yakın ahşap ev yandı, devam eden yangının ormanlık alana sıçramasından endişe ediliyor.

İlçenin Yüncüler köyü Tabgit mahallesinde bugün öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın ve sıcak havanın etkisi ile kısa sürede büyüyen yangın mahalledeki ahşap evleri sardı.

İTFAİYE VE JANDARMADAN YARDIM İSTENDİ

Yangına müdahale için Yusufeli Belediyesi'ne ait itfaiye ekiplerinden ve jandarma ekiplerinden yardım istendi. Devam eden yangının mahallenin hemen yanındaki ormanlık alana sıçramasından endişe ediliyor.

Artvin Yusufeli'nde yangın: Kısa sürede büyüdü, 10'a yakın ev yandı

DAHA ÖNCE DE BÜYÜK YANGINLAR YAŞANMIŞTI

Öte yandan aynı köyde geçtiğimiz yıllarda da büyük yangınlar yaşanmış onlarca ev bu yangınlarda kullanılamaz hale gelmişti.

Artvin Yusufeli'nde yangın: 10 ev yandı, alevlerin ormana sıçramasından korkuluyor
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (2)
Aslı Can:Bence köydeki evleri devlet yapsın yenilesin diye millet evini ateşe vermeye başladı bence,,orman yangını süsü verilmeye başlandı,Karadenize pkk kolay kolay giremez,bizim taraf onları linç eder,ben bir Karadeniz'i olarak soyluyorum
Vasco KKK TURBO:Ülke Hain ve pkklı dolu
500