Somaspor'a "artist"li sezon açılışı -
Haberler » Güncel » Somaspor'a "artist"li sezon açılışı - - Haber

Somaspor'a "artist"li sezon açılışı -

Bölgesel Amatör Ligi ekiplerinden Somaspor'un yönetim kurulu başkanı Sinan Vardar, "İnşallah Somaspor'un Süper Lig'de göreceğiz" dedi.

Bölgesel Amatör Ligi ekiplerinden Somaspor'un yönetim kurulu başkanı , "İnşallah Somaspor'un Süper Lig'de göreceğiz" dedi.


Somaspor'un Soma Atatürk Stadı'ndaki sezon açılış programında ilk olarak tiyatro ve sinema oyuncuları ile müzisyenlerin yer aldığı "Artist Futbol Takımı" ile gazetecilerden oluşan takım gösteri maçı yaptı. Aralarında Ersin Korkut, Sarp Levendoğlu, Hakan Meriçliler, Ümit Kantarcılar gibi isimlerin yer aldığı takım, diğer ekibi 3-1 mağlup etti.


Atatürk Stadı'nı dolduran Somalılar tribünlerde "Yanan bizdik, siz kömür sandınız", "O kadar kazdılar ki, cennete ulaştılar" yazılı pankartlar astılar.


Kurban kesimi ve duanın ardından Somaspor sezon açılış maçında 'la karşılaştı.

- Sinan Vardar


Somaspor Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Vardar, yaptığı açıklamada, daha önce Soma'nın ismini bilmediği, maden faciasının ardından çizmesini çıkartmak istemeyen Murat Yalçın'ın görüntülerinden çok etkilendiğini söyledi. Daha sonra Soma'ya geldiğini ve buradaki insanları tanıyınca ilçede bir takım projeleri hayata geçirmeye karar verdiğini kaydeden Vardar, şöyle konuştu:


"Soma'da en kısa zamanda bir futbolcu fabrikası kuracağım. Bununla paralel olarak sosyal projelere de imza atacağız. Soma'nın hem spor hem sosyal açıdan gelişmesi için her türlü faaliyette bulunacağım. Soma'yı çok sevdim, insan yapısı çok güzel, çok mert, çok yardımsever insanlar. İnşallah Somasporun Süper Lig'de göreceğiz. Yalnız futbolda değil, Soma'nın sosyal olarak gelişmesi ekonomik gelişmesiyle ilgili biraz katkım olursa ne mutlu bana."


Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ise ilçe olarak büyük bir yıkıma uğradıklarını ancak ayaklarının üzerinde durmaya başladıklarını söyledi. Somaspor olarak iddialı bir başlangıca imza attıklarını kaydeden Ergene, "Süper Lig hedefi koyduk, inşallah hep birlikte başaracağız. Somalıların desteğine güveniyoruz. Genç bir nüfus olduğumuz için hem Türkiye Futbol Federasyonu hem Bakanlığımız burada yatırımlarına başladı" dedi.


Soma Kaymakamı Bahattin Atçı da maden faciasının ardından Sinan Vardar'ın spor konusunda kendilerine destek verdiğini ve Somaspor'u kalkındırma yönünde çok güzel bir birliktelik oluştuğunu kaydetti. Gençlik ve Bakanlığı'nın ilçeye çok güzel tesisler yaptığını belirten Atçı, "Atatürk Stadı için ihale tamamlandı. Stadın her iki tarafına tribün yapılacak. Spor salonumuzun tamiratı yapılıyor, çok güzel bir gençlik merkez inşaatı devam ediyor" diye konuştu.

- Eskişehirspor Teknik Direktörü Sağlam


Somaspor'un sezon açılış maçı davetini geri çevirmeyen Eskişehirspor'un teknik direktörü da yaptığı açıklamada, Türkiye'de uzun zamandan beri futbolun ön plana çıkmayan keyif ve zevk veren yönleriyle alakalı sosyal sorumluluk projesi içinde olmamın planlarını yaptıklarını, Sinan Vardar'ın davetini bu nedenle geri çevirmediklerini söyledi.


Soma Atatürk Stadı'ndaki müsabakadan önce Maden Şehitliği'nde dua ettiklerini, ailelerle bir araya geldiklerini kaydeden Sağlam, şöyle konuştu:


"Somalılara futbolun güzel tarafını ön plana çıkarıp, bir an olsun keyif verip, sıkıntılarından uzaklaştırabilirsek tabii ki ne mutlu bize. Ülkemizde sporun son dönemde maalesef çirkin yüzü, kötü tarafı ön plana çıkarıldı. Biz de bu işin içinden insanlar olarak halkımız, taraftarımız, izleyiciler futboldan nasıl zevk alır, futbolun keyif veren tarafı nasıl ön plana çıkarılır burada göstermeye çalışıyoruz. Umarım bu güzel görüntüler herkes için biraz daha gelecek adına belirleyici olur. Biz de ülke olarak futboldan keyif almaya başlarız ki buna ihtiyacımız var. Soma'dakilerin üzüntülerini ortadan kalkmasını sağlamak kolay değil, bu üzüntü içinde sosyal sorumluluklarla futbola bir nebze olsun katkı sağlarsak mutluluk verici olur."


Kaynak: AA

Haber Videosu: Somaspor'a "artist"li sezon açılışı -