Sokakta Çalışan Çocuklar Bir Merkezde Toplandı

Sokakta Çalışan Çocuklar Bir Merkezde Toplandı

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, Türkiye'de 7 İlde Uygulanan "Türkiye'de Çocuk İşçiliğinin En Kötü Biçimlerinin Ortadan Kaldırılması Projesi" Kapsamında Kurulan Valilik İl Proje Koordinasyon Merkezi'ni Ziyaret Etti.

Sokakta Çalışan Çocuklar Bir Merkezde Toplandı

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, Türkiye'de 7 ilde uygulanan "Türkiye'de Çocuk İşçiliğinin En Kötü Biçimlerinin Ortadan Kaldırılması Projesi" kapsamında kurulan Valilik İl Proje Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde kurulan ve yaklaşık 100 çocuğun çeşitli mesleklerde eğitim ve iaşelerinin karşılandığı Valilik İl Proje Koordinasyon Merkezi, sosyal hizmet uzmanları gözetiminde faaliyetlerini sürdürüyor. Vali Muammer Muşmal, sokakta çalışan ve maddi durumu iyi olmayan çocukları bu merkezde topladıklarını belirterek, geliri yetersiz ailelere halıcılık gibi meslek kollarında katkı sunarak para kazanmalarını sağladıklarını söyledi. Muşmal, "Göç ederek gelen ve çocuklarını çalıştıran ailelere

özellikle halıcılık konusunda destek vererek, onların para kazanmasını sağlıyoruz. Çocuklara bu merkezde bilgisayar, fen, matematik, müzik kursları veriyoruz. 7 ilde bulunan bu merkezle çok sayıda çocuğu sokaklardan kurtararak, bu projeyi en iyi uygulayan il olduk" dedi.

Vali Muşmal, kitap, çanta ve eşofman takımı hediye ettiği çocuklardan boş zamanlarında kitap okumalarını istedi.

(EK-FA-CC-Y)

Kaynak: İHA