Haberler

Soma belediyesi hangi parti? Soma belediyesi hangi parti tarafından yönetiliyor? Soma Yerel Seçim Sonuçları!

Güncelleme:

31 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimleri kapsamında, Manisa il ve ilçelerin belediye başkan seçimi için sandığa gidildi. 2019 Manisa Yerel Seçimleri doğrultusunda, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve 17 ilçenin belediye başkanları için oy kullanıldı. Peki, Soma belediyesi hangi parti? Soma belediyesi hangi parti tarafından yönetiliyor? Soma Yerel Seçim Sonuçları!

2019 seçimlerinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayları; Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı Cengiz Ergün, İyi Parti'nin adayı Orkun Şıktaşlı, HDP'nin adayı Naci Sönmez, Demokrat Partisi'nin adayı Şule Tunalı ve Saadet Partisi'nin adayı Murat Yaşar Güner oldu. 2019 Manisa yerel seçim sonuçları sandıkların açılmasıyla belirlenirken, kullanılan toplam oy sonucuna göre partilerin belediye başkan adaylarının oy oranları belli oldu. Peki, Soma belediyesi hangi parti? Soma belediyesi hangi parti tarafından yönetiliyor? Soma Yerel Seçim Sonuçları!

SOMA BELEDİYESİ HANGİ PARTİ?

Manisa Soma İlçesi Seçim Sonuçları'na göre AK Parti'den Ali Tulup %43,91'lik bir oy oranı ile belediye başkanı olmaya hak kazanmıştır. Toplamda 29.754 oy almakta olan Ali Tulup AK Parti'den belediye başkanı seçilmiştir.

ALİ TULUP KİMDİR?

Ali Tulup, 1955 yılının kasım ayında Soma'nın Turgutalp Mahallesi'nde doğdu. Şekerbank şubesinde memur olarak çalışmaya başladı.

1998 yılında Etibank'ın bankacılık sektöründe Soma şubesine müdür yardımcısı olarak geçiş yaptı. 2004 yılında Soma ilçesinin Turgutalp Beldesi'nden Doğru Yol Partisi'nden Belediye Başkanı seçildi.

Bir müddet sonra AK Parti'ye geçti. 2009 Yerel Seçimleri'nde tekrar Ak Parti'den aday gösterilerek Belediye Başkanı seçildi.

Manisa'nın Büyükşehir statüsüne alınması ile Soma Belediyesi'nin Ak Parti kontenjandan meclis üyesi olarak seçildi. Ardından Soma Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2018 yılının nisan ayından beri de Soma Belediye Başkanlığı görevini yerine getirmektedir. Evli, 2 çocuk babasıdır.

Emir Ceran
Haberler.com - Gündem

Soma Belediyesi Türkiye Manisa Soma Gündem Politika Haberler

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Bakmadan Geçme

İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 19-20 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) İSKOÇYA-İSVİÇRE CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi!
Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title