Haberler

Doktor Civanım hangi köyde çekildi? Doktor Civanım ne zaman, nerede çekildi? Doktor Civanım oyuncuları kim?

Güncelleme:

Doktor Civanım, Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı, Kartal Tibet'in yönettiği 1982 yapımı Türk komedi filmidir. 1 Şubat 1983'te vizyona girmiştir. Sevilen filmi ekranlarda görenler ise arama motorlarında Doktor Civanım hangi köyde çekildi? Doktor Civanım ne zaman, nerede çekildi? Doktor Civanım oyuncuları kim? sorularına yanıt arıyor.

Doktor Civanım hangi köyde çekildi? merak ediliyor.Memduh Ün tarafından yapımcılığı üstlenen filmin senaryosunu Safa Önal ve Memduh Ün yazmıştır. Yıllar öncesinin sevilen filmi günümüzde de seviliyor ve film hakkında merak edilenler arama motorlarında Doktor Civanım hangi köyde çekildi? Doktor Civanım ne zaman, nerede çekildi? Doktor Civanım oyuncuları kim? soruları ile aratılıyor.

DOKTOR CİVANIM HANGİ KÖYDE ÇEKİLDİ?

Doktor Civanım, İstanbul'un köylerinden olan Boğazköy'de çekilmiştir. Köyde yaşayan birçok kişi de filmde figüran olarak rol almıştır.

DOKTOR CİVANIM KONUSU NE?

Yıllardır bir hastanede hademelik yapmış ve doktorlardan birkaç ilaç öğrenmiş olan Kemal, hem annesini üzmemek hem de köyün cahil halkının sağlığını korumak için annesine doktor olduğunu anlatan bir mektup yazar. Çok sevinen annesi bunu köye yayınca; köyün kızları, doktor sandıkları Kemal'i kendilerine âşık etmek için ellerinden geleni yapar; fakat Kemal, Ruşen Ağa'nın kızı Sümbül'e âşık olur. Kemal'in doktor olmadığının anlaşılması ise bu aşkı zora sokacaktır.

DOKTOR CİVANIM NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

Doktor Civanım, Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı, Kartal Tibet'in yönettiği 1982 yapımı Türk komedi filmidir. 1 Şubat 1983'te vizyona girmiştir. Memduh Ün tarafından yapımcılığı üstlenen filmin senaryosunu Safa Önal ve Memduh Ün yazmıştır. Müziğini ise ünlü müzisyen Cahit Berkay hazırlamıştır. İstanbul'un köylerinden olan Boğazköy'de çekilmiştir. Köyde yaşayan birçok kişi de filmde figüran olarak rol almıştır.

DOKTOR CİVANIM OYUNCULARI KİM?

 • Kemal Sunal - Kemal
 • Bahar Öztan - Sümbül (ses. Ayşin Atav)
 • Ayşen Gruda - Şadiye
 • Yadigar Ejder - Gafur (ses. Dinçer Çekmez)
 • İhsan Yüce - İhsan Ağa (ses. Erdal Özyağcılar)
 • Ali Şen - Ruşen Ağa (ses. Gazanfer Özcan)
 • Reha Yurdakul - Hakim (ses. Sait Ergenç)
 • Muadelet Tibet - Huriye (ses. Göksel Kortay)
 • Hamza Abimiz - Köylü
 • Ahmet Açan - Yunus (ses. Rıza Pekkutsal)
 • Celal Yonat - Kasaba Tellalı (ses. Osman Alyanak)
 • Ali Demirel - Murat Ateş
 • Nermin Denizci - Asiye
 • Sırrı Elitaş - Kahya (ses. Yaman Okay)
 • Hikmet Gül - Ayşe
 • Fikret Gülyalçın - Köylü
 • Sezai Kaya - Hasan Amca (ses. Levent Dönmez [a])
 • Ahmet Turgutlu - Kasabalı
 • Ali Demir - Kasabalı
 • Nezih Tunar - Öğretmen
 • Osman Çağlar - Davulcu
Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Kartal Tibet Kemal Sunal Gündem Yaşam Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title