Kız öğrenciler, kendilerini taciz eden sapığın mesajlarını ifşa etti

Kız öğrenciler, kendilerini taciz eden sapığın mesajlarını ifşa etti

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde çocuk gelişimi okuyan bir öğrenci, sosyal medyadan kız öğrencileri taciz edip ölümle tehdit etti. Kız öğrenciler sosyal medyada açtıkları "sbüdetacizvar" etiketi ile söz konusu taciz ve tehditleri ifşa etti. Olayların ardından konuyla ilgili üniversiteden açıklama geldi.

04.06.2020 12:19 | Son Güncelleme: 04.06.2020 12:56

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Külliyesi'nde çocuk gelişimi okuyan bir öğrenci, pek çok kız öğrenciyi sosyal medya üzerinden kendi hesabı ve açtığı sahte hesaplar aracılığıyla taciz edip tehdit etti. Birçok öğrenci tarafından yapılan şikayetlerden sonra kendisine iftira atıldığını söyleyen öğrenci hesaplarını kapattı. Konuya ilişkin Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden açıklama geldi.

İğrenç mesajlar tek tek ortaya çıktı! Kız öğrenciler sosyal medyadan ifşa edince üniversite olaya el attı

TWİTTER'DA İFŞA EDİLDİ

Kadın öğrenciler #sbüdetacizvar etiketi ile seslerini duyurmaya çalışırken tacizi kanıtlayan onlarca ekran görüntüsü paylaşıldı. Öğrencilerin açtığı hesabın altında aynı okuldan diğer kadın öğrencilerin de aynı kişinin kendilerine dönük hakaretleri ve tehditleri paylaşıldı.

Skandal taciz olayı! Kız öğrenciler sosyal medyadan ifşa edince üniversite olaya el attı

ÜNİVERSİTE KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

Sosyal medyadaki tepkilerin ardından Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) konuya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Sosyal medyadaki iddialara konu öğrenci ile alakalı şikayetler, 2019-2020 Güz Dönemi sonunda idaremize ulaşmış olup Disiplin Kurulumuz tarafından konu incelenmiş ve Bahar Dönemi başlamadan, 'YÖK Öğrenci Disiplin Yönetmeliği MADDE (7} 1/a'ya göre' ilgiliye bir yarıyıl okuldan uzaklaştırma cezası verilmiştir.

Skandal taciz olayı! Kız öğrenciler sosyal medyadan ifşa edince üniversite olaya el attı

ÜNİVERSİTE YERLEŞKESİNE GİRMESİ YASAKLANDI

Taciz suçlamasının adli boyutu TCK Madde 105'e göre mağdurun şikayetini gerektirdiğinden, savcılığa suç duyurusunda bulunmak isteyen öğrencilerimize Hukuk Muşavirliğimiz tarafından hukuki yardım sağlanmış, suç duyurusunda bulunan öğrencilerin dosyasına müdahil olmak üzere yine Hukuk Müşavirliğimiz tarafından savcılığa dilekçe verilmiştir. İlgili, disiplin cezası aldıktan sonra yerleşkelerimize girmesi yasaklanmış, güvenlik görevlilerimiz bu doğrultuda uyarılmışlardır.

Skandal taciz olayı! Kız öğrenciler sosyal medyadan ifşa edince üniversite olaya el attı

KONU DİSİPLİN KURULUNA YÖNLENDİRİLDİ

Uzaklaştırma cezası sonrası, ilgili öğrenci hakkında aynı şikayetler gelmeye devam edince, müşteki öğrencilerimiz, idaremize yeniden dilekçe vermeleri hususunda bilgilendirilmişlerdir. Öğrencilerimizin dilekçeleri, Disiplin Kurulumuza yönlendirilmiş olup konu Disiplin Kurulumuzun gündemindedir. Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği önceliğimizdir! Saygılarımızla."

Skandal taciz olayı! Kız öğrenciler sosyal medyadan ifşa edince üniversite olaya el attı
Kız öğrenciler, kendilerini taciz eden sapığın mesajlarını ifşa etti
Haber Yorumları (13)
FATMA: Neden ismi saklanıyor yapamaya devam etsin diye mi illaki biri ölecek onfan sonra haber yapılıp dikkate alınacak haber olacak tabi burda söz konusu olan o sapığın rahatsız ettiğinin bayan olması bayanların canları bu ülkede çok ucuz yazıklar olsun
STARSS: ifsa ediliyorda yueu gizleiyor acikca ifsa edilsin. boylelelrini hadim edeceksin
ASRİ MEZARLIĞI: Bunu bulup rahatsız ettiği kızlara haber verelim bizim mezarlıkta yer açalım hepsi bir toprak atsın sonra görür neler olacağını.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Kız öğrenciler, kendilerini taciz eden sapığın mesajlarını ifşa etti - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.7.2020 13:13:34. #1.14#
title