Sivil Savunma Günü

Sivil savunma, afet olaylarında ve düşman örgütlerinin sağlamış olduğu her tür taarruz olaylarında sivil halkın mal ve can güvenliğini silahsız şekilde savunmayı sağlar. Olağanüstü durumlarda nasıl davranması gerektiği konusunda halkın bilinçlendirilmesi için her yıl 28 Şubat günü ''Sivil Savunma Günü'' olarak kutlanmaktadır. ,

SİVİL SAVUNMA GÜNÜ HABERLERİ

Sivil Savunma Günü - 28.02.2021
Kovid-19 kapsamında ülke genelinde 74 yurtta 2 bin 644 kişi gözlem altında bulunuyor
AFAD'ın internet sitesinden 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla yayımlanan mesajda, sivil savunmanın, ülke savunmasının vazgeçilmez öğelerinden biri olduğu, yalnızca savaş zamanında değil barışta, yaşanan doğa kaynaklı afetlerde, halkın can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla yürütülen koruyucu ve kurtarıcı faaliyetlerin bütününü kapsadığı belirtildi.
Sivil Savunma Günü - 27.02.2021
Diyarbakır'da Sivil Savunma Günü Oryantiring Yarışması düzenlendi
Diyarbakır'da Sivil Savunma Günü Oryantiring Yarışması'na katılan sporcular hedefleri bulmak için zamanla yarıştı.
Sivil Savunma Günü - 26.02.2021
Malatya'da Afet Farkındalık Eğitimi verildi
Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, İl AFAD Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü eğitmenleri tarafından, Deprem Eğitim ve Similasyon Merkezinde, afet farkındalık eğitimi kapsamında deprem öncesi, deprem esnası ve sonrası yapılması gerekenler, afet ve acil durum toplanma alanları, deprem sonrası ilk 6 saat yapılması gerekenler, AFAD gönüllüsü ve tahliye, yangın önleme ve söndürme ve yangın söndürme cihazlarının kullanımı gibi konular hakkında eğitimler verildi.
Sivil Savunma Günü - 04.03.2020
Sakarya'dan kısa kısa
Sivil Savunma Günü etkinlikleri dolayısıyla gerçekleştirilen buluşmada öğrencilere tatbikat eğitimi verildi.
Sivil Savunma Günü - 21.02.2020
Miniklerden İtfaiye'ye kutlama ziyareti
Şehit Türkmen Tekin Anaokulu'nda eğitim gören minikler, 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Sivil Savunma Günü - 08.03.2019
Ereğli'de Yangın ve Kurtarma Tatbikatı
Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen tatbikatta, itfaiye ekibi senaryo gereği okulda meydana gelen yangına müdahale etti.
Sivil Savunma Günü - 01.03.2019
Darende'de Öğrencilere Yangın Eğitimi
Balaban İlk ve Ortaokulunda Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında itfaiye ekipleri, yangına müdahale ve arama kurtarma araçlarıyla, araçlarda bulunan ekipmanları öğrencilere tanıttı.
Sivil Savunma Günü - 01.03.2019
Hüyük'te Öğrencilerin Sivil Savunma Tatbikatı
Konya'nın Hüyük ilçesinde, sivil savunma günü tatbikat programı düzenlendi.
Sivil Savunma Günü - 27.02.2019
Tokat'ta Okulda Deprem Tatbikatı Yapıldı
Tokat'ta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından bir okulda deprem tatbikatı yapıldı. Sivil Savunma Günü dolayısıyla 600 Evler Mahallesi'nde bulunan Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği kentte meydana gelen deprem sonrası öğrenciler okuldan tahliye edildi.
Sivil Savunma Günü - 08.03.2018
Boyabat'ta Okullarda Yangın Tatbikatı
Boyabat ilçesinde Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında okullarda yangın, ilk yardım ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sivil Savunma Günü Haberleri | Sivil Savunma Günü Haber - Haberler - Sivil Savunma Günü haberleri, son dakika sivil savunma günü haber ve gelişmeleri burada. Afet Eğitim Yılı Bilgilendirme Toplantısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 20:58:26. #1.15#

title