Şivan Perver'in Yeğeni, Hdp'den Adaylığını Açıkladı

Şivan Perver'in Yeğeni, Hdp'den Adaylığını Açıkladı

Şivan Perver'in Yeğeni, Hdp'den Adaylığını Açıkladı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

Almanya’da yaşayan Kürt sanatçı Şivan Perver’in yeğeni Mehmet Perver Aygün, HDP’den aday adaylığı müracaatında bulunacağını açıkladı.

Almanya'da yaşayan Kürt sanatçı Şivan Perver'in yeğeni Mehmet Perver Aygün, HDP'den aday adaylığı müracaatında bulunacağını açıkladı.

Parti binasına babası Halil Perver Aygün ile birlikte gelen Mehmet Perver Aygün, "Benim AK Parti'den adaylığım konusundaki iddialardan çok rahatsız olduk. Benim adaylığım söz konusu ise bizim evimiz HDP'dir. HDP'den aday olacağız. AK Parti'den aday olduğum yönünde çıkan haberlerden rahatsız oluyorum. Bunları yapanları kınıyorum. HDP'den milletvekili aday adayıyım. Aday adaylığı için hazırlık yapıyorum. En kısa sürede tamamlayıp, müracaatımı yapacağım" dedi.

Aygün, Şivan Perver'in Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ile ilgili bir soruya ise, "Yok, şu an o konuda bir şey söylemek istemiyorum" cevabını verdi. Halil Perver Aygün ise oğlunun aday adaylığını kendisinin ve kardeşi Şivan Perver'in desteklediğini kaydetti.

Şanlıurfa HDP İl Eş Başkanı Rıdvan Yavuz da, Mehmet Perver Aygün başta olmak üzere tüm insanlara partilerinin kapılarının açık olduğunu belirtti. Yavuz, HDP'nin Şanlıurfa milletvekilliği aday adaylığı ile ilgili sürecin 16 Şubat Pazartesi günü resmi olarak başladığını, 2 Mart 2015 tarihine kadar süreceğini ifade etti. - ŞANLIURFA

Şivan Perver'in Yeğeni, Hdp'den Adaylığını Açıkladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title