Sinop Belediyesine Yeni İtfaiye Aracı

Sinop Belediyesine Yeni İtfaiye Aracı
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Sinop Belediyesi tarafından araç filosuna katılan yeni itfaiye aracının tanıtımı yapıldı.

Sinop Belediyesi tarafından araç filosuna katılan yeni itfaiye aracının tanıtımı yapıldı.

Belediye binası önünde düzenlenen programda konuşan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop merkez sınırlarının büyümesiyle birlikte belediye olarak sorumluluklarının daha da arttığını söyledi.

Sinop'ta vatandaşa hizmet noktasında araç filolarını genişletmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan Ergül, şöyle konuştu:

"Belediye olarak daha önceki yıllara oranla araç yönünden çok daha iyi durumdayız. Şu anda donanımlı bir itfaiye aracı alarak filo araç filomuzu büyüttük. Eskiden binalar 2-3 katlıydı, şimdi 7-8 katlı. Dolayısıyla bizim itfaiye araç merdivenlerimiz bunlara cevap veremiyordu. Yeni aldığımız itfaiyenin merdiven özelliği dikeyde 30 metre yukarı yani 10 katlı bir bina yüksekliğine denk geliyor. Ayrıca aracın bünyesinde 4 ton su, 300 litre köpük bulunuyor. Akaryakıt türevlerinde bir yangın söz konusu olduğunda suyu 50 metre, köpüğü 30 metre öteye iletebiliyor. Hayırlı olsun."

Ergül'ün konuşmasının ardından kurban kesilerek dua edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title