PKK Mekap'tan Nort Face'ye Geçti

PKK Mekap'tan Nort Face'ye Geçti

PKK kendisiyle özdeşleşen Mekap'tan vazgeçmiş görünüyor. PKK'ya giden 31 çift ayakkabının meşhur outdoor markası Nort Face olması dikkat çekti.

PKK Mekap'tan Nort Face'ye Geçti

HABERLER.com/ Siirt'in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda bir kişi gözaltına alındı. Operasyonda PKK'lıların örgütle özdeşleşen mekaplardan vazgeçtikleri ortaya çıktı. PKK'ya giden ayakkabıların Nort Face markalı olması dikkat çekti.

DAĞ KADROSUNA ERZAK VE GİYSİ GÖTÜRÜYORDU

R.A'nın terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunun erzak ve giysi ihtiyacını tedarik edeceği yönündeki ihbarı değerlendiren İl ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince çalışma başlatıldı.

PARALARI VATANDAŞTAN ZORLA ALINMIŞ

Jandarma tarafından Pervari ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda R.A. yakalandı. R.A'nın yanında örgüte teslim edilmek üzere vatandaşlardan zorla alınan paralarla temin edildiği değerlendirilen 31 çift ayakkabı, çok sayıda giysi ve erzak ele geçirildi. Gözaltına alınan R.A'nın jandarmadaki işlemleri sürüyor.


PKK MEKAPTAN NORT FACE'YE GEÇTİ

PKK'ya giden ayakkabılarla ilgili önemli bir detay vardı. PKK'lıların sağlam diye Mekap giydikleri ayakkabıların yerini meşhur outdoor sports üreticisi Nort Face'in aldığı görüldü. R.A'nın PKK'ya götürürken yakalandığı ayakkabıların fiyatı 300 TL - 500 TL arasında değişiyor. Yine giden kıyarafetler arasındaki fiyatı 800 TL ile 1000 TL arasında değişen Nort Face mont da dikkat çekti.


AMERİKAN MARKASI

İsmini Kuzey Yarımküre'deki dağların tırmanması en zorlu kuzey yönünden alan 1966 San Fransisco Amerika doğumlu The North Face markası, günümüzde kaliteli ürünleri ile outdoor tutkunlarının favorisi.

AYAKKABILARI DAĞCILAR TERCİH EDİYOR

Özellikle ayakkabıları dağcılar tarafından tercih ediliyor. Dünyanın en pahalı ve en kaliteli outdoor malzemelerini üreten firmalardan biri olarak biliniyor.

KARAYILAN ADİDAS'LA GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Daha önce de PKK Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan Adidas marka spor ayakkabı ile görüntülenmişti.

Kaynak: AA