Sigarayı Nasıl Bırakırım Konferansına Damga Vuran İstek
Haberler » Güncel » Sigarayı Nasıl Bırakırım Konferansına Damga Vuran İstek - Haber

Sigarayı Nasıl Bırakırım Konferansına Damga Vuran İstek

'Sigarayı Nasıl Bırakırım?' konferansında sunum yapan Prof. Dr. Sinan Erginel, Başkan Büyükerşen'den ilklerin şehri olarak nitelenen Eskişehir için bir istekte bulundu.

Sigarayı Nasıl Bırakırım Konferansına Damga Vuran İstek

Erginel, "Eskişehir, Dünyada sigara içilmeyen tek şehir neden olmasın" dedi.

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda düzenlenen konferansına Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye si Başkan Vekili Abdülkadir Adar, Başkanı Kenan Güven, Osmangazi Üniversitesi (EOSGÜ)Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş yaptıkları açılış konuşmalarında sigaranın insan sağlığına yaptığı büyük zararlara vurgu yaptılar.

ESOGÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilin Dalı Başkanı Prof. Dr. , ESOGÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilin Dalı Öğretim Üyesi ve TKV Ulusal Kalp Sağlığı Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr Bülent Görenek'in konuşmacı olduğu konferansın moderatörlüğünü ise TKV Yönetim Kurulu Üyesi, Marmara Üniversitesi Hipertansiyon ve Aterosklorez Merkezi Müdürü, Kalp ve Beyin Sağlığını Koruma Derneği Başkanı Prof. Dr. Ali Serdar Fak yaptı.

Sigaranın insan sağlığına etkilerinin ve bırakılması durumunda meydana gelen olumlu değişikliklerinin ele alındığı konferansta, sigarayı bırakmak için kararlı olmanın en kesin çözüm olduğu belirtildi. Bilimsel geçerliliği olmayan çeşitli yöntemlerle sigarayı bıraktıracaklarını ileri sürenlerin tek amacının bu sorun üzerinden para kazanmak olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Sinan Erginel, konuşmasının sonunu ise üzerinde, Eskişehir görseli olan ve 'İşte Şehir, İşte Eskişehir' ve "Eskişehir, Dünyada sigara içilmeyen tek şehir neden olmasın" sloganının olduğu slaytla tamamlarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'in bunu gerçekleştirmesini istedi. Konferans izleyicilerden gelen sorulara cevaplarla sona erdi.


Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler