SGK ve ILO Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

SGK ve ILO Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

29.10.2018 13:55 | Son Güncelleme: 29.10.2018 13:55
SGK ve ILO Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

SGK ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) arasında ILO üyesi paydaşların sosyal güvenlik sistemlerinin yönetimini güçlendirme ve kapasitelerini artırma hedefi doğrultusunda iş birliği protokolü imzaladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Kurum Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından Herkes İçin Sosyal Koruma Tabanları Küresel Programı kapsamında Cenevre'de düzenlenen "Üçüncü Çok Paydaşlı Ortaklık Toplantısına" katıldı.

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Toplantıda,ILO üyesi ulusal paydaşların sosyal güvenlik sistemlerinin yönetimini güçlendirme ve kapasitelerini artırma hedefleri doğrultusunda SGK ile ILO arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol, ILO'nun üye devletlere teknik desteği ile ilgili hükümler ve özellikle de Güney-Güney ve Üçlü İşbirliği mekanizmaları çerçevesinde SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı ile ILO Politika Geliştirme Birimi Direktörü Deborah Greenfield tarafından imzalandı.

Düzenlenen imza töreninde, Protokole bağlı işbirliği faaliyetlerinin detayları ile bu faaliyetlerin seçilmiş ülkelerde gerçekleştirilmesine ilişkin tarafların sorumluluklarının özel olarak oluşturulacak şartnamelerle belirlenmesine karar verildi. Bu protokol Türkiye'nin sosyal güvenlikteki başarı ve tecrübelerini başka ülkelerle paylaşma mutabakat zaptı niteliğindedir.

KALKINMA BANKALARI, AKADEMİSYENLER, ÖZEL SEKTÖR TEMSİLCİLERİ DE KATILDI

Sürdürülebilir kalkınma hedefine ulaşma çalışmalarının ve ILO'nun herkes için evrensel bir sosyal koruma tabanı sağlama programının güncellenmesi için önemli bir fırsat sunan toplantıya, sosyal koruma sistemleri ve tabanları üzerinde yoğunlaşan ülkeler, Avrupa Birliği de dahil olmak üzere kalkınma ortakları, kalkınma bankaları, ILO ve Birleşmiş Milletler 'in diğer birimleri, akademisyenler, özel sektör temsilcileri, işçi kuruluşları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title