Sessizin Sesi - Haberler
Haberi Paylaş

  Sessizin Sesi

  Etkinlik.io - Haberler | Kültür Sanat
  Sessizin Sesi

  Oğuz Atay'ın öyküsü, Gönül Postası'nda çalışan Akın Korkmaz takma isimli gazetecinin anlatısı; "Sessizin Sesi" 15 Mayıs'ta Kadıköy E..k Tiyatrosu'nda!

  Oğuz Atay'ın öyküsü, Gönül Postası'nda çalışan Akın Korkmaz takma isimli gazetecinin anlatısı; "Sessizin Sesi" 15 Mayıs'ta Kadıköy E..k Tiyatrosu'nda!

  Gazetedeki arkadaşları, Akın'ın "manyak" olduğunu düşünmektedirler. Akın her gün yüzlerce mektup almakta ve okurlarının dertlerine çare bulmaya çalışmaktadır. Bir gün M.C isimli bir okurundan mektup alır -Akın'a göre M.C akıl ve ruh düzensizlği içinde birisidir. Mektup dil bilgisi hataları ve tutarsızlıklarla doludur ve gazetede Akın'ın mektubu yayınlamasına izin verilmez. Bunun üzerine Akın, mektuptaki dil bilgisi hatalarını düzelterek ve parantez içinde kendi yorumlarını ekleyerek başka bir mecrada yayımlamaya karar verir mektubu.

  Ne Evet Ne Hayır, bu öykünün deneysel bir şekilde sahne üzerine taşınma çabasıdır. Bunun için üç kişilik bir sahnelemeye gidilmiş ve öyküde sesi duyulmayan kadın da (M.C'nin 'sevdiği insan') sahne üzerine -seyirci karşısına- getirilmiştir.

  Yöneten: Saim Güveloğlu

  Yönetmen Yardımcısı: Onur Delikurt

  Reji Asistanı: Şükran Aktı

  Oyuncular: Göktuğ Engel, Hünkar Konar, Kayhan Açıkgöz

  Detaylar :

  İl : İstanbul

  İlce : Kadıköy

  Mekan : Emek Sahnesi

  Mekan Adresi : Salı Pazarı Karşısı Doğançay İş Hanı No: 29, Uzunçayır Caddesi, Hasanpaşa

  Başlangıç Saati : 15.05.2017 20: 30: 00

  Bitiş Saati : 15.05.2017 22: 30: 00

  Kategori : Sessizin Sesi

  Tür : Sahne Sanatları

  Ücretlimi? : Hayır

  Etkinlik.io - Son Dakika Haberleri

  Haberi Kaydet
  /beğendim
  /alkışladım
  /beğenmedim
  /güldüm
  /üzüldüm
  /sinirlendim
  /şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title