Servis Minibüsünün Çarptığı Yüksekokul Öğrencisinin Ölümü

Servis Minibüsünün Çarptığı Yüksekokul Öğrencisinin Ölümü

(20) için, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) tören düzenlendi.

Servis Minibüsünün Çarptığı Yüksekokul Öğrencisinin Ölümü

Samsun'un Atakum ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalışırken servis minibüsünün çarptığı yüksekokul öğrencisi Özen Arslan

(20) için, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) tören düzenlendi.

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi morgundan alınan Arslan'ın cenazesi OMÜ Kurupelit Kampüsü'ndeki Samsun Sağlık Yüksekokulu önüne getirildi.

Buradaki törene, Arslan'ın yakınları, OMÜ Rektör yardımcıları Prof. Dr. Mahmut Aydın, Prof. Dr. Halis Ölmez, OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Şahinoğlu, OMÜ Samsun Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yüksel Kesim ile çok sayıda öğretim üyesi ve Arslan'ın arkadaşları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Yüksekokul Müdürü Kesim, "Hepimizin başı sağ olsun. Özen aynı zamanda bizim öğrenci şehidimiz, eğitim şehidimiz... Taktiri ilahi. Eğitim için buradaydı ve insanlara sağlık hizmeti sunmak için, staj görmek için hastaneye giderken kaza geçirdi, hayatını kaybetti" dedi.

OMÜ Rektör Yardımcısı Aydın ise "Söylenecek çok fazla bir şey yok. Öğrencimiz, eğitim şehidimiz daha hayatın başındayken aramızdan ayrıldı. Hepimizin başı sağ olsun" diye konuştu.

Törende Arslan'ın yakınlarının göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Arslan'ın babası Ramazan Arslan'ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde olduğu için Samsun'daki törene katılamadığı ve Ankara'ya gideceği, anne Zeliha Arslan'ın ise kızının ölüm haberi üzerine fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Cenazeyi Arslan'ın erkek kardeşi Orhan Arslan ile yakını Özcan Önal Ankara'ya götürmek üzere teslim aldı.

Arslan'ın cenazesi OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne ait ambulansla Ankara'ya gönderildi.

OMÜ Samsun Sağlık Yüksekokulu hemşirelik bölümü 3. sınıf öğrencisi Arslan'a, Atakum ilçesi Atakent Mahallesi'nde kaldığı öğrenci yurdundan yolun karşısına geçmek isterken Kamil Şentürk'ün kullandığı 55 C 0395 plakalı servis minibüsü çarpmış, Arslan olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Muhabir: Mehmet Kumcağız / Fatma Kalay

Yayıncı: Hüseyin Likoğlu - SAMSUN