Kundakçı Adliye Çıkışı Konuştu: Hayatımda Alkol Kullanmadım

Kundakçı Adliye Çıkışı Konuştu: Hayatımda Alkol Kullanmadım

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklama suçundan mahkemeye sevk edilen ve serbest bırakılan Mehmet Ali Aligül, "Hayatımda alkol kullanmadım, Gezen'in Abdülhamid'in torunu hakkında sözleri nedeniyle yaptım" dedi.

Müjdat Gezen Sanat Merkezine saldıran Mehmet Ali A., tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Mehmet Ali A., "Bu yaptığım konu tamamen Müjdat Gezen'in Abdülhamid'in torunu hakkında söylediğiyle ilgiliydi. Ben hayatımda alkol almadım. Herhangi bir örgüte de üye değilim" dedi.

ADLİ KONTOLLE SERBEST BIRAKILDI

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne saldıran ve terör polislerince dün Sancaktepe'de yakalanan Mehmet Ali A., Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilmişti. Sevk sırasında gazetecilerin sorusuna cevap veren zanlı, "Abdülhamid Han'ın torununa hakaret ettiği için yaptım" demişti. Ardından sanat merkezi saldırganı Mehmet Ali A. tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Kartal'da bulunan Anadolu Adalet Sarayında mahkemeye çıkan Mehmet Ali A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"SADECE VATAN DUYGULARI İÇİNDE HAREKET ETTİM"

Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Mehmet Ali A., "Bu yaptığım konu tamamen Müjdat Gezen'in Abdülhamid'in torunu hakkında söylediğiyle ilgiliydi. Ben oraya alkollü falan gitmedim. Sadece vatan duyguları ile içimden geldiği şekilde hareket ettim. Benim hakkımda ayyaş birisi yaktı diyorlar. Öyle bir şey yok. Ben hayatımda alkol almadım. Herhangi bir örgüte de üye değilim. Hayatımda karakola gitmedim" şeklinde konuştu.