Çalıştığı fabrikada işten çıkarılınca hayatı değişti! Şimdi ağzını bile açmadan milyonlar kazanıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Çalıştığı fabrikada işten çıkarılınca hayatı değişti! Şimdi ağzını bile açmadan milyonlar kazanıyor

AA / Fatma Esma Arslan - Haberler | Kültür Sanat

Çalıştığı fabrikanın kendisini işten çıkarmasının ardından TikTok'a yönelen 21 yaşındaki Khabane Lame, hiç konuşmadan videolar çekmeye başladı. Genç adam kısa sürede takipçi sayısını katlayarak Avrupa'da zirveye çıktı. Lame, TikTok sayesinde elde ettiği gelirlerle de kasasını dolduruyor.

Sosyal medya, yeni başarı hikayelerinin yazılmasına yardımcı oluyor. Çalıştığı iş yerinden çıkarıldıktan sonra hayatı değişen Khabane Lame isimli genç de bu hikayelerden birinin aktörü oldu. Kısa sürede takipçi sayısını katlayan Lame, 100 milyon aboneyi geçerek Avrupa'da zirveye oturdu.

İtalya'nın Chivasso kentinde yaşayan ve Mart 2020'de TikTok hesabı açan Lame, 17 ayda 108,8 milyon takipçiye ulaştı. Senegal'de doğup 1 yaşındayken ailesiyle İtalya'ya göç eden Lame, takipçi sayısı en hızlı artan ve Avrupa'da en çok takip edilen TikTok içerik üreticisi unvanını da kazandı. TikTok'a röportaj veren Lame, 15 Mart 2020'de koronavirüs nedeniyle çalıştığı fabrikada işten çıkarıldığını ve TikTok macerasının o zaman başladığını söyledi.

Çalıştığı fabrikadan işten çıkarılınca hayatı değişti! Şimdi ağzını bile açmadan milyonlar kazanıyor

Lame, çocukluğundan bu yana insanları güldürmeyi sevdiğini ve işsiz kaldığı dönemde de odasında TikTok videoları çekmeye karar verdiğini dile getirdi. "Sessiz komedyen" olarak da bilinen Lame, basit işlerin karmaşık yollarla yapımını gösteren TikTok videolarını tiye alan skeçler çekiyor.

Lame, videolarında sadece jest ve mimiklerini kullanıyor, hiç konuşmuyor. TikTok'un en çok takipçiye sahip hesabı unvanını ise 123,6 milyon abonesi ve toplam 9,8 milyar beğenisi olan Charli d'Amelio elinde bulunduruyor. Toplam beğenisi 1,6 milyar olan Lame'nin kısa sürede d'Amelio'yu geçerek TikTok'ta en çok takipçiye sahip içerik üreticisi olacağı tahmin ediliyor. Genç adam, TikTok sayesinde ciddi bir gelirin de sahibi oldu.

AA / Fatma Esma Arslan - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
Boş Yapma Doldur:Yüz sekiz milyon boş insan var. Cevap Yaz 7 48 Yayından Kaldır
Mikail arman:Konuşmuyorsa ne yapıyor, nasıl milletin ilgisini çekiyor.Herkesin bilmediği el kol hareketiylemi ilgi çekiyor.Sağır ve dilsizleremi hitap ediyor..Gerçi fazla merakta iyi değildir.Kaybedenlerin çoğu ya meraktan yada başkasına ait taraktan kaybetmişlerdir ! Cevap Yaz 10 6 Yayından Kaldır
Berkay Yaman:buna komik diyen 31 e gülmekten ölüyodur sanırım Cevap Yaz 8 6 Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title