Semercilik Mesleğini Yaşatmaya Çalışıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Semercilik Mesleğini Yaşatmaya Çalışıyor

AA - Haberler | Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Semer imalatından görüntüler Semercinin açıklamaları - Alaplı'da 25 yıldır semercilik yapan Şenol Arslan, mesleğini gelişen teknolojiye rağmen yaşatmaya çalışıyor Alaplı'da 25 yıldır semercilik yapan Şenol Arslan, mesleğini gelişen teknolojiye rağmen yaşatmaya çalışmıyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Semer imalatından görüntüler

Semercinin açıklamaları - Alaplı'da 25 yıldır semercilik yapan Şenol Arslan, mesleğini gelişen teknolojiye rağmen yaşatmaya çalışıyor

Alaplı'da 25 yıldır semercilik yapan Şenol Arslan, mesleğini gelişen teknolojiye rağmen yaşatmaya çalışmıyor.

Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede bir zamanların en gözde mesleği olan semerciliğin özellikle tarım aracı sayısının artmasıyla teknolojiye yenik düştüğünü söyledi.

Semercilik mesleğini 25 yıldır yapmaya çalıştığını anlatan Arslan, şöyle konuştu:

"Gelişen teknolojiyle köylerde 'pat pat' diye tabir edilen tarım araçları çoğalmaya başladı. Her gün yeni model pat-patlar piyasaya çıkınca yük taşımak için tarlalarda katır ve eşeklere de ihtiyaç kalmadı. Yaklaşık 7-8 yıldır ben de oğlumla kendimize ait atölyemizde bu işi hobi olarak yapmaya başladık. Arada sırada gelen özel talepler doğrultusunda semer yapmaya çalışıyorum. Unutulmaya yüz tutmuş meslekler arasına giren semerciliğe, devletimizin destek vermesi gerekir. Semercilik çok eski ve gözde bir meslekti. Ancak günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte unutulmaya yüz tutmuş meslekler haline geldi."

Semercilik Mesleğini Yaşatmaya Çalışıyor

Semercilik Mesleğini Yaşatmaya Çalışıyor

Semercilik Mesleğini Yaşatmaya Çalışıyor

Semercilik Mesleğini Yaşatmaya Çalışıyor
AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title