Selçuklu Devleti Haberleri

Selçuklu Devleti haber, Selçuklu Devleti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selçuklu Devleti - 12.09.2021
Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Gürkan, AHİLİK, AKIL-BİLİM VE ÇALIŞMA PRENSİPLERİ ÜZERİNE KURULU TÜRK MİLLETİNE HAS BİR KÜLTÜR...
Ahiliğin önemini kavramanın ve gelecek nesillere aktarmanın büyük önem taşıdığını belirten Başkan Gürkan mesajında şunlara yer verdi: "Kardeşlik, birlik, beraberlik gibi değerleri özünde toplayan, ticaret ile ahlakı buluşturan bir hayat düsturu olan Ahilik, dünyada benzeri bulunmayan bir kültür ve medeniyet hazinesidir. Anadolu Selçuklu Devleti'nin mayasında ahilik vardır.
Selçuklu Devleti - 30.08.2021
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi Temel Atma Töreni'nde konuştu: (1)
Malazgirt Zaferi Malazgirt'te Sultan Alparslan'ın kendisinden 4 kat fazla askere sahip Bizans ordusunu yendiği zaferin 950. yıl dönümünün kutlandığını anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti: "Malazgirt'te her yıl iştirak ettiğimiz törenlerde yaşadığımız atmosfer bize adeta bu zaferin hangi şartlarda, nasıl zorluklarla, fedakarlıklarla kazanıldığını tekrar tekrar hatırlatıyor. Esasen milletimiz kadim çağlardan beri Anadolu'da mevcudiyet göstermiştir. Ancak bu coğrafyanın kalıcı yurdumuz haline gelmesinin dönüm noktası Malazgirt Zaferi olmuştur. Nitekim kimi takvimlerde ağustos ayı Alparslan ayı olarak geçmektedir. İşte bu sebeple Malazgirt'i bugünkü tapumuzu almamızın miladı olarak görüyoruz. Bu büyük zaferden bir kaç yıl sonra yeni vatanımızdaki ilk devletimiz Anadolu Selçuklu Devleti önce İznik, sonra Konya başkentli olarak kuruldu.
Selçuklu Devleti - 29.08.2021
Haftanın tarihine bakış
4 Eylül 1063- Büyük Selçuklu Devleti'nin kurucusu Tuğrul Bey öldü.
Selçuklu Devleti - 27.08.2021
KMÜ'de "Zaferler Ayı Ağustos" paneli düzenlendi
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Muşmal, Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenen panelde, Büyük Selçuklu Devleti Sultanı Alparslan'ın 26 Ağustos 1071'de başlayan Malazgirt Savaşı'nda Bizans ordusunu yenerek Anadolu'nun kapılarını Türklere açtığını belirtti.
Selçuklu Devleti - 26.08.2021
MHP lideri Bahçeli: "Malazgirt Zaferi'nden tam 851 yıl sonra başlayan Büyük Taarruz vatanı kurtaran bir meydan okumadır"
Bizans'ın karanlığın, köhneliğin, çürümenin ve yozlaşmanın sembolü olduğunu ifade eden Bahçeli, Selçuklu Devleti'nin kudretinde tecessüm eden Türk milletinin ise adaletin, merhamet, cesaret ve hakkaniyetli bir yönetim sisteminin simgesi olarak sivrildiğini aktardı.
Selçuklu Devleti - 26.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 950. yıl dönümü kutlama programında konuştu: (2)
Anadolu Selçuklu Devleti'nden Osmanlı'ya, oradan Cumhuriyete kadar uzanan bu mücadeleler silsilesinde nice zaferler ve sevinçler yanında nice hüzünler de bulunduğunu belirten Erdoğan, Malazgirt'ten başlayıp İznik ve Konya'ya, ardından Söğüt'ten başlayıp Bursa, Edirne ve İstanbul'a bir asır önce de Ankara'ya kadar uzanan bu uzun yürüyüşün her anının kendileri için ibretlerle dolu olduğunu söyledi.
Selçuklu Devleti - 26.08.2021
Bahçeli, Malazgirt Zaferi'nin 950'nci, Büyük Taarruz'un 99'uncu yıl dönümünü kutladı Açıklaması
Bizans, karanlığın, köhneliğin, çürümenin ve yozlaşmanın sembolü iken; Selçuklu Devleti'nin kudretinde tecessüm eden Türk milleti adaletin, merhametin, cesaretin, hakkaniyetli bir yönetim sisteminin simgesi olarak sivrilmiştir.
Selçuklu Devleti - 25.07.2021
Haftanın tarihine bakış
1 Ağustos 1063- İlk Selçuklu Devleti Hükümdarı Tuğrul Bey öldü.
Selçuklu Devleti - 08.07.2021
TRT 1, yeni yayın dönemine yeni yapımlarla çıkmaya hazırlanıyor
Büyük Selçuklu Devleti döneminde yaşayan Abdülkadir Geylani'nin hayatı da "Hay Sultan" dizisiyle hayat bulacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Selçuklu Devleti Haberleri | Selçuklu Devleti Haber - Haberler - Selçuklu Devleti haberleri, son dakika selçuklu devleti haber ve gelişmeleri burada. 8 ASIRLIK MEZARLIKTA YAPILAN KAZI TAMAMLANDI; EYVAN TİPİ KÜMBET ÇIKTI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 13:18:54. #1.16#

title