SELÇUKLU DEVLETİ HABERLERİ

Selçuklu Devleti Haberleri

Selçuklu Devleti haber, Selçuklu Devleti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selçuklu Devleti - 25.10.2020
Zazadın Hanı'na Azerbaycan bayrağı asıldı
Anadolu Selçuklu Devleti'nin Konya'da yaptırdığı en büyük kervansaray olma özelliğini taşıyan Zazadin Hanı'na, Azerbaycan'a destek için Azerbaycan ve Türk bayrakları asıldı.
Selçuklu Devleti - 22.10.2020
İçinde zamanın durduğu mekan: Eşrefoğlu Camisi
Konya'nın Beyşehir ilçesinde, 1299'da Anadolu Selçuklu Devleti döneminde yapılan, ahşap direkleri, tavanı ve kapılarındaki süslemeleriyle dikkati çeken tarihi Eşrefoğlu Camisi, içinde zamanın durduğu hissini vererek, ziyaretçilerini adeta tarihte yolculuğa çıkarıyor.
Selçuklu Devleti - 15.10.2020
Balıkesir'de tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda 2 kişi yakalandı
Aramada üzerinde Selçuklu Devleti'ne ait olduğu değerlendirilen simgeler bulunan tarihi bir obje ele geçirildi.
Selçuklu Devleti - 2.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Buram buram tarih kokan, Anadolu Selçuklu Devleti'nin kadim başkenti Konya'nın tarihine sahip çıkıyor olmasından ayrıca memnuniyet duydum.
Selçuklu Devleti - 9.9.2020
Sultan Alparslan'ın silüeti rekorlar kitabına girecek
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez, Büyük Selçuklu Devleti hükümdarı Sultan Alparslan'ın silüeti için Guinness Rekorlar Kitabı'na müracaat ettiklerini belirterek, "Ekipleri geldi, çalışmalarını yaptı.
Selçuklu Devleti - 5.9.2020
Konya'dan Söğüt'e temsili "berat" gönderildi
Sancağın devleti, kılıcın kudreti, beratın ise meşruiyeti temsil ettiğini ifade eden Altay, "Beratın gönderildiği tarihten sonra ancak 10 yıl kadar yaşayabilen Türkiye Selçuklu Devleti'nin bedeni toprak olurken ruhu Söğüt'te yeniden dirilmiştir.
Selçuklu Devleti - 30.8.2020
Haftanın tarihine bakış
4 Eylül 1063- Büyük Selçuklu Devleti'nin kurucusu Tuğrul Bey öldü.
Selçuklu Devleti - 29.8.2020
RD Global & INVAMED'den 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması
Dinç, şunları kaydetti: "26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi, Türklerin Anadolu'ya girişinde büyük önem taşır. Gerek Türk, gerek İslam, gerekse dünya tarihi açısından önemli sonuçların ortaya çıkmasına neden olan bu zafer, Anadolu'yu Türk milletine vatan yapmanın yollarını açmış, Selçuklu Devleti'nin temelleri atılmış, İslam dünyasında Selçuklu sultanlarının liderliğini üstlendiği yeni bir devir açılmıştır.
Selçuklu Devleti - 26.8.2020
Son dakika... Kırşehir'de gençler "Malazgirt belgeseli"ni izledi
Gençlik Merkezi Konferans Salonu'nda bir araya gelen gençler, Selçuklu Devleti'nin büyük komutanlarından Sultan Alparslan'ın tarihi kişiliği, zaferin Müslüman Türk tarihindeki yeri ve önemini anlatan "Malazgirt belgeseli"ni izledi.
Selçuklu Devleti - 26.8.2020
Son dakika haberleri! Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan'dan "Malazgirt" mesajı Açıklaması
Kurtuluşun, ecdadın ayak izlerini takip ederek gerçekleşeceğini belirten Erbakan, şunları kaydetti: "Bizler de milletimizin, bu şanlı tarihimizi örnek alarak ecdadımızın asırlar boyunca yürüdüğü istikamette yürüyerek, aslımıza, ruh kökümüze, bizi biz yapan temel değerlerimize sahip çıkarak kurtuluşa ereceğini altını çizerek ifade ediyoruz. Bu vesileyle, daima iftihar ettiğimiz 1071 Malazgirt Zaferi'nin 949. yıl dönümünü kutluyor, Büyük Selçuklu Devleti'nin hükümdarı Sultan Muhammed Alp Arslan bin Davud başta olmak üzere, bu topraklar için tarih boyunca iman gücüyle mücadele eden tüm aziz kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle yad ediyoruz.
Selçuklu Devleti - 26.8.2020
Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 949. yıl dönümü kutlama programında konuştu: (1)
Dandanakan Zaferi'yle istiklalini kazanan Büyük Selçuklu Devleti'nin bu zaferin ardından Mevr şehrinde tarihi bir kurultay gerçekleştirerek fetih için batıya yönelme kararı aldığını anlatan Erdoğan, böylece başlayan Anadolu akınlarının kısa sürede Sivas'a, Konya'ya, İzmir'e kadar ilerlediğini belirtti.
Selçuklu Devleti - 25.8.2020
Rektör Mahmut Aydın'dan Malazgirt Zaferi mesajı
Rektör Aydın, şunları kaydetti: "Büyük Selçuklu Devleti'nden devraldığımız Malazgirt ruhu, Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda Söğüt'te can bulmuş, tarih sahnesindeki yerini almıştır.
Selçuklu Devleti - 14.8.2020
Son dakika haberleri |
Türkistan Piri Hoca Ahmet Yesevi'nin kültür ocağında eğitim alarak, çok sayıda bilim adamının yetiştiği Horasan'da engin bilgi birikimi ve geniş dünya görüşüne sahip olan Hacı Bektaş Veli'nin Anadolu'ya gelişi, Anadolu Selçuklu Devleti'nin siyasi, ekonomik ve kültürel düzeninin bozulduğu, yönetimde bölünmelerin ortaya çıktığı bir devreye rastladı.
Selçuklu Devleti - 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1 Ağustos 1063- İlk Selçuklu Devleti Hükümdarı Tuğrul Bey öldü.
Selçuklu Devleti - 18.7.2020
Antalya'da tarihi ve kültürel geziler ile deniz keyfi bir arada yaşanıyor
Kleopatra Plajı Alanya ilçesinde, Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın ismiyle anılan plaj, denizinin temizliği, geniş kumsalı ve güneşin batışının en güzel izleneceği noktalardan olmasıyla yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça tercih ediliyor. Plajda Kleopatra ve Roma İmparatoru Antonius'un yüzdüğü rivayet ediliyor. Burada güneşin ve denizin tadını çıkarmak isteyenler; tarihi, Helenistik döneme kadar inen ve Anadolu Selçuklu Devleti'nin izlerini taşıyan Alanya Kalesi ile plajın hemen yanındaki Damlataş Mağarası'nı görme imkanı bulabiliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Selçuklu Devleti Haberleri | Selçuklu Devleti Haber - Haberler - Selçuklu Devleti haberleri, son dakika selçuklu devleti haber ve gelişmeleri burada. ASİMED'den 'Irkçı Macron' temalı ödüllü karikatür yarışması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 09:17:39. #1.15#
title