Selami Altınok Aksaray Valisi Oldu

Selami Altınok Aksaray Valisi Oldu

Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Altınok, Aksaray Valiliğine atandı.başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Selami Altınok, son valiler kararnamesi ile Aksaray Valisi olarak atandı.

Selami Altınok Aksaray Valisi Oldu

Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Altınok, Aksaray Valiliğine atandı.

Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği

görevi sırasında

başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Selami Altınok, son valiler kararnamesi ile Aksaray Valisi olarak atandı. Altınok'un Aksaray Valiliğine atanması Erzurum'da hem sevinç hemde üzüntüyle karşılandı. Yaklaşık 4 yıldır Erzurum'da görev yapan Altınok, yaptığı başarılı çalışmalarla takdir toplamıştı.

SELAMİ ALTINOK KİMDİR?

1966 yılında Erzurum İli Narman İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum'da tamamladıktan sonra, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne girdi. 1988 yılında üniversiteyi bitirdi. 1989 yılında Erzincan'da Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Bir yıl süreyle İngiltere'de bulundu. Sırasıyla; Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, Van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı. Van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı.

Selami Altınok evli olup, iki erkek, bir kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. - ERZURUM