Sapanca'da Sahnenelen "Bernarda Alba'nın Evi" İsimli Tiyatro Oyunu Çok Beğenildi - Haberler
Haberi Paylaş

Sapanca'da Sahnenelen "Bernarda Alba'nın Evi" İsimli Tiyatro Oyunu Çok Beğenildi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Sapanca'da Sahnenelen

Sapanca Kültür ve Tiyatro Topluluğu (SAKÜT) tarafından yapılan “Bernarda Alba’nın Evi” isimli tiyatro oyunu beğeni kazandı.

Sapanca Kültür ve Tiyatro Topluluğu (SAKÜT) tarafından yapılan "Bernarda Alba'nın Evi" isimli tiyatro oyunu beğeni kazandı.

Sapanca Kültür ve Tiyatro Topluluğu (SAKÜT) tarafından oynanan yönetmenliğini Cemal Karaağaç'ın yaptığı ve Sapanca Turizm Fakültesi Salonunda sergilenen, İspanyol Yazar Federico Garcia Lorca'nın ölümsüz eseri "Bernarda Alba'nın Evi" adlı oyun seyredenler tarafından çok beğenildi. Oyunu seyreden katılımcılar, Sapanca gibi küçük bir ilçede amatör oyuncularla sahneye taşınan büyük bir oyunu, çok üstün bir yorumla izlediklerini belirterek, oyunu kesinlikle büyük kentlerde izledikleri tiyatro eserlerinin verdiği bir tatla izlediklerini ifade ettiler.

Bernarda Alba'nın Evi'ne bireysel sahne performanslarıyla çok şey katan oyuncular ise Gülden Tamsü Şirin, Güldeniz Şirin, Ebru Medet, Sevim Gölge, Bilgen Gölge, Ece Gölge, Sevde Poyraz, Sevgi Poyraz, Serap Anınmış, Hüma Hande Macaroğlu, Sümeyye Özen, Burçin Korkmaz, Serap Yılmaz, Cem Ersin, Ecrin Duman, Ayşe Gür ve Birsen Yılgür oldu. Oyunun müzik ve ışıklama çalışmasını ise Çağrı Turgay Ustaoğlu üstlendi. Sapanca'da Dünya Tiyatrosu'nun dev bir eserinin sahneye taşınması konusunda katkılarından dolayı Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ile Başkan Yardımcıları Osman Gür ve Özcan Yavuz'a minnet duyduklarını ifade eden oyun yönetmeni Cemal Karaağaç, Sapanca'ya kültürel ve sanatsal anlamda vizyon katacak çabaları daima sürdüreceklerini belirterek, oyuna katkıda bulunan herkese ve seyircilere özel bir teşekkürü de ihmal etmedi. - SAKARYA

Sapanca'da Sahnenelen Bernarda Alba'nın Evi İsimli Tiyatro Oyunu Çok Beğenildi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title