Sandıklı'da Ceviz Fidanları Toprakla Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Sandıklı'da Ceviz Fidanları Toprakla Buluştu

AA - Haberler | Güncel
Sandıklı'da Ceviz Fidanları Toprakla Buluştu

Sandıklı Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ilçeye bağlı köylerde belirlenen alanlara aşılı ceviz fidanları toprakla buluştu.

SANDIKLI (AA) - Sandıklı Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ilçeye bağlı köylerde belirlenen alanlara aşılı ceviz fidanları toprakla buluştu.

İlçeye bağlı Sorkun, Emirhisar, Ballık ve Alamescit köylerinde dikimi yapılan ceviz fidanlarının dikim alanlarını inceleyen Kaymakam Faik Arıcan, ilçe ikliminin ceviz üretimi için oldukça uygun bir iklime sahip olduğunu söyledi.

Sorkun, Emirhisar, Ballık ve Alamescit köylerinde toplam 112 bin 800 metrekare alana ceviz fidesi dikildiğini aktaran Kaymakam Arıcan, "İlçemiz iklimine ve toprak yapısına uygun yerli ve aşılı ceviz fidelerini toprakla buluşturuyoruz. Isparta Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünden temin ettiğimiz bin 400 ceviz fidesi hazırlanan sahaya dikildi. İlçemize ve köylerimize hayırlı olsun." diye konuştu.

Ceviz fidanı dikimine, Kaymakam Arıcan'ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Çakır, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Salman ve Sandıklı Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Abdullah Şahin katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım