Samsun'da Judo Turnuvası

Samsun'da Judo Turnuvası

Samsun'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri Çerçevesinde Merhum Judocuların Anısına Turnuva Düzenlendi.

Samsun'da Judo Turnuvası

Samsun'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde merhum judocuların anısına turnuva düzenlendi.

Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu'nda yapılan turnuvaya Samsun'dan 5 kulüp ile spor okulu ve ferdi olmak üzere 140 sporcu katıldı. 22 sıklette mücadele eden minik judocuların müsabakaları büyük heyecan içinde geçti. Müsabakalar sonunda dereceye giren judoculara çeşitli hediyeler verildi.

Turnuva hakkında bilgi veren Judo İl Temsilcisi Menderes Kabadayı, Samsunlu merhum judocular Eyüp İskeleli, Naci Yeğen ve Turgay Doğruluoğlu'nun Türk sporuna büyük hizmet verdiğini belirterek, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen bu turnuva ile Türk sporuna büyük emeği geçen bu kişileri anmaktan mutluluk duyduk. Türk gençliği her alanda olduğu gibi, spor alanında da atılımlar yapmakta muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için azimle çalışmaya devam etmektedir" dedi.

(İG-SA) 10.05.2008 20:17 TSİ

Kaynak: İHA