SALVADOR DALİ HABERLERİ

Salvador Dali haber, Salvador Dali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Salvador Dali

Salvador Dali

Doğum Yeri İspanya
Doğum Tarihi 11.5.1904 - 23.2.1989

Salvador Dali Kimdir ?

11 Mayıs 1904’de Figueras’ın (İspanya’nın Kuzeyinde Pirienelere yakın bir kasaba) bir köyünde doğdu. 6 yaşındayken menenjitten ölen erkek kardeşinden 3 sene sonra dünyaya gelmişti. 1973 de şöyle yazacaktı: ‘Doğar doğmaz tapınılan bir ölünün ayak izlerinden yürümeye başladım. Beni severken hala onu seviyorlardı aslında. Belki de benden çok onu..
Biyografinin devamı için tıklayın
Salvador Dali - 14.09.2021
Anadolu'dan Birleşmiş Milletler'in bahçesine 12 bin yıllık miras
BM'nin resmi internet sitesindeki bilgilere göre, sergilenen 196 hediye eser arasında, İrlanda'dan "Bronz Gemi" maketi, Kazakistan'dan "Altın Adam Heykeli" replikası, Tunus'tan "Dört Mevsim Mozaiği", Rusya'dan "İyilik Kötülüğü Yendi" adlı heykel grubu, Lüksemburg'dan "Şiddetsizlik" heykeli, Irak'tan "Hammurabi Kanunları" replikası, İran'dan "Halı", Salvador Dali'nin "Beş Kıta - Kıvrılmış Eller" tablosu da bulunuyor.
Salvador Dali - 01.07.2021
EÜ'den, "Renklerin Dansı" Sosyal Sorumluluk Projesi
Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Sultan Şanlı Demirel' in kılavuzluğu ile Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 4. öğrencileri Öykü Eda Özdeniz, Hilal Elçi, İbrahim Arslan, Onur Yanık, Sude Göküş, Yusuf Karakoç'tan oluşan proje ekibi, Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrenciler, Amedeo Modigliani "Portre", Nurullah Berk "Uyuyan Güzel", Cemal Tollu "Ankara Keçileri", Paul Cezanne "Elmalar ve Portakallar", Vincent Van Gogh "Sarı Başaklar", Edvard Munch "Çocuklar",İbrahim Çallı "Manolyalar", İbrahim Balaban "Ekin Taşıyan", Joan Miro, Burhan Doğançay "Kompozisyon", Fikret Mualla "Balon Satıcısı", Salvador Dali "Belleğin Azmi", Andy Warhol "Venüs", Frida Kahlo "Otoportre", Katsushika Hokusai "Büyük Dalga", Mustafa Aslıer "Özgün Baskı", Süleyman Seyyid "İncirler", Kasimir Malevich "Siyah Kare" eserlerini açık hava sergisinde resmettiler.
Salvador Dali - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
1989- Ressam Salvador Dali, 84 yaşında İspanya'da öldü.
Salvador Dali - 07.10.2020
Son dakika haberi | Eşsiz Osmanlı eserleri müzayedeye çıktı
Müzayedenin öne çıkan eserleri arasında, Salvador Dali, Andre Derain, Joseph Warnia-Zarzecki, İktisat Bankası Eski Koleksiyonu'ndan Albin Stanislavovych Gavdinsky, Alexis Auguste Delahogue, Louis-Auguste Girardot, Alexandr Jacques Chantron gibi dünya çapında imzalar ile Namık İsmail, Nazmi Ziya, Bahriyeli İsmail Hakkı, Ali Rıza Beyazıt, Arsen Chabanian, Burhan Doğançay, Jale Yılmabaşar gibi önemli Türk sanatçıların yapıtları bulunuyor.
Salvador Dali - 29.07.2020
Ünlü sanatçıların eserleri online müzayedede yeni sahiplerini buldu
Müzayedede Salvador Dali'nin imzalı ve sertifikalı 10 eserinden oluşan bir koleksiyon ve ABD'li ressam Andy Warhol'un bir eseri sanatseverlerin ilgisine sunuldu.
Salvador Dali - 23.06.2020
Son dakika haber: Frida Kahlo, Mersin duvarlarını süslemeye devam ediyor
Frida Kahlo, Mersin duvarlarını süslemeye devam ediyor -Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesinin 3 yıl önce başlattığı proje çerçevesinde Akbelen Bulvarı üzerindeki binaların yıpranmış dış cephelerini dünyaca ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonlarıyla bezeyen Ressam Nazife Bilgin Hazar, şimdi de Güneykent toplu konut binalarının dış cephelerini sanat eserleriyle donatıyor MERSİN - Mersin'de, binaların dış cepheleri sanat eserleriyle donatılıyor. Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesinin 2017 yılında başlattığı proje çerçevesinde Akbelen Bulvarı üzerindeki binaların yıpranmış dış cephelerini dünyaca ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonlarıyla bezeyen Ressam Nazife Bilgin Hazar, şimdi de Güneykent toplu konut binalarının dış cephelerini sanat eserleriyle donatıyor. Mersin'de, Toroslar Belediyesi eski Başkanı Hamit Tuna tarafından başlatılan 'Bulvar, Cadde ve Sokaklarda Cephe Düzenlemesi' projesi, halefi Atsız Afşın Yılmaz tarafından da devam ettiriliyor. İlçede, eskiyen ve zamanla yıpranan binaların dış cepheleri sanat eserine dönüştürülmeye devam ediliyor. Belediyenin projesi kapsamında, Akbelen Bulvarı üzerindeki toplu konut binalarının renklenmesinin ardından bu kez de Güneykent Mahallesinde bulunan konutların dış cepheleri güzelleşecek. Proje ile dünyaca ünlü ressamların eserleri, Ressam Nazife Bilgin Hazar tarafından Güneykent Mahallesindeki konutların duvarlarına resmedilecek. Frida Kahlo reprodüksiyonu şimdiden ilgi odağı oldu 2017 yılından itibaren Akbelen Bulvarı üzerindeki toplu konut binalarının boyaları dökülmüş, yıpranmış duvarlarını Frida Kahlo, Leonardo da Vinci, Salvador Dali, Johannes Vermeer, Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Auguste Renoir, Diego Rivera, Neşet Günal ve Osman Hamdi Bey gibi dünyaca ünlü ressamların en güzel eserlerinin reprodüksiyonları ile bezeyen Ressam Nazife Bilgin Hazar, kolları yeniden sıvadı.
Salvador Dali - 21.05.2020
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nin çevrimiçi sergileri
İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali sergisi için hazırlanan resimli çocuk kitabı Ben Dalí de çevrimiçi sergi kapsamında paylaşılıyor.
Salvador Dali - 24.04.2020
Mersin'de boş sokaklara dünyaca ünlü eserler renk katıyor
Duvarlara işlenen Vincent Van Gogh, Osman Hamdi Bey, Pablo Picasso, Neşet Günal ve Salvador Dali gibi ünlü ressamların aralarında olduğu sanatçıların eserleri sokağa çıkma kısıtlamasıyla bambaşka bir görünüm kazandı.
Salvador Dali - 23.03.2020
Enuygun.com evden çıkmadan gezilebilecek sanal müzeleri derledi
Enuygun.com'un evde kalınması gereken bugünlerde internet üzerinden gezilebilecek 17 sanal müze listesinde; Londra ve hatta dünyanın en çok gezilen müzelerinden biri olan "British Museum", yaklaşık 10 futbol sahası büyüklükte bir alanı kaplayan ve dünyanın en büyük müzesi olan "Louvre Müzesi", New York'un en ikonik yapılarından olan "Guggenheim Müzesi", Sen Nehri kıyısında konumlanan eski bir tren garı olan "Orsay Müzesi", 1937 yılında Washington'da açılan Amerika'nın ünlü müzelerinden "Ulusal Sanat Galerisi", Almanya'nın en büyük müzelerinden biri olan "Pergamon Müzesi", Hollanda'nın en önemli müzelerinden biri olan "Rijksmuseum", önemli eserlerinin bir araya geldiği "Van Gogh Müzesi", dönemin en önemli ailelerinden olan Medici ailesinin sanat koleksiyonlarının sergilendiği "Uffizi Galerisi", dünyanın en küçük ülkesi Vatikan'da bulunan "Vatikan Müzesi", ABD'deki sanat müzesi "Metropolitan Sanat Müzesi", dünyanın en eski müzelerinden olan "Ermitaj Müzesi", Türkiye'nin ilk panoramik müzesi olan "Panorama 1453 Tarih Müzesi", Güney Kore'nin en popüler müzelerinden "Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi", Salvador Dali'nin sürrealist eserlerinin sergilendiği "Dali Müzesi", 7'den 70'e herkese hitap eden "İstanbul Oyuncak Müzesi" ve sanayi, ulaşım, iletişim ve endüstri alanlarının tarih boyunca gelişimlerini yansıtan "Rahmi Koç Müzesi" yer alıyor.
Salvador Dali - 18.03.2020
Müzeler sanatseverleri "online" olarak ağırlıyor
Sanatseverler bu platformdan British, Louvre, Orsay, Salvador Dali, Pergamon, Guggenheim, Van Gogh, Vatikan, Metropolitan, Sao Paulo Sanat, Meksika Ulusal Antropoloji, Guggenheim müzeleriyle Giza Piramitleri, Kolezyum, Machu Picchu, Solomon R.
Salvador Dali - 20.02.2020
'Dali'nin Kadınları' Maltepe'de sahnelendi
Yönetmenliğini Ali Düşenkalkar'ın üstlendiği oyunda, dört karakter çarpıcı ve değişik bir üslup ile sahneye aktarıldı. Sürrealist ressam Salvador Dali'nin verdiği davette geçen oyunun müziklerini Gürkan Çakıcı, dekor ve kostümlerini Dilek Kaplan hazırladı.
Salvador Dali - 20.02.2020
6. Büyük Efes Sanat Günleri başladı
ÖZEL SEÇKİLER SERGİLENECEK Büyük Efes Sanat Günleri bu yıl da çeşitli sanat galerilerini, sanatçıları ve sanat aktörlerini bir araya getiriyor. İspanya'dan Galeria Joan Gaspar'ın Picasso, Salvador Dali ve Miro eserleri ile katıldığı etkinlikte 60'i aşkın sanatçıyı temsil eden sanat galerileri, 300'ü aşkın sanat eseri 20-23 Şubat tarihleri arasında sanatseverleri bekliyor.
Salvador Dali - 29.01.2020
Ara Güler Fotoğraf Sergisi Roma'da açıldı
Ana eksenini, Ara Güler'in 1950'lere dayanan İstanbul fotoğraflarının oluşturduğu sergide, Dustin Hoffman'dan Federico Fellini'ye, Pablo Picasso'dan Salvador Dali'ye, Brgitte Bardot'tan Sophia Loren'e uzanan portreler seçkisi de yer alıyor.
Salvador Dali - 29.01.2020
Ara Güler Fotoğraf Sergisi Roma'da sanatseverlerle buluşmaya hazır
Ana eksenini, Ara Güler'in 1950'lere dayanan İstanbul fotoğraflarının oluşturduğu sergide, Dustin Hoffman'dan Federico Fellini'ye, Pablo Picasso'dan Salvador Dali'ye, Brgitte Bardot'dan Sophia Loren'e uzanan portreler seçkisi de yer alıyor.
Salvador Dali - 19.01.2020
Haftanın tarihine bakış
1989- Ressam Salvador Dali, 84 yaşında İspanya'da öldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Salvador Dali Haberleri | Salvador Dali Kimdir - Haberler - Salvador Dali haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Salvador Dali kimdir, hayatı ve biyografisi. Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç vefat etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 08:09:58. #1.14#

title