Saldırganın Fetö Okulunda Müdürlük Yapan Dayısı Kuşadası'nda Gözaltına Alındı - Haberler
Haberi Paylaş

Saldırganın Fetö Okulunda Müdürlük Yapan Dayısı Kuşadası'nda Gözaltına Alındı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Saldırganın Fetö Okulunda Müdürlük Yapan Dayısı Kuşadası'nda Gözaltına Alındı

Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisine suikast düzenleyen saldırganın, Fetullahçı Terör Örgütü’ylebağlantılı ve kapatılan bir okulda müdürlük yapan dayısı, Kuşadası’nda gözaltına alındı.

Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisine suikast düzenleyen saldırganın, Fetullahçı Terör Örgütü'ylebağlantılı ve kapatılan bir okulda müdürlük yapan dayısı, Kuşadası'nda gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara'da Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisine suikast düzenleyen Söke doğumlu Mevlüt Mert Altıntaş isimli polis memuru ile ilgili soruşturmayı derinleştiren polis, saldırganın Kuşadası'nda yaşayan dayısı Hasan Furuncu'yu da gözaltına aldı. Kuşadası Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Hasan Furuncu, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Aydın Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öğretmenlik yapan ve Kuşadası'nda 2010 yılına kadar Kuşadası İlköğretim Okulu ve 2014 yılına kadar da Belkent Ortaokulu'nda müdürlük yapan Hasan Furuncu, 17 Ekim 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'ndan emekli olarak, Özel ATA Okulları(American Turkish Academy'de müdür olarak çalışmaya başlamıştı. Kuşadası'ndaki Özel ATA Ortaokulu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan soruşturma da FETÖ-PYD bağlantısı nedeniyle kapatılmıştı. Saldırganın dayısı Hasan Furuncu'nun ayrıca iki dönem Türk Ocakları Kuşadası Şubesi başkanlığı yaptığı da ve bu görevinden de 2014 yılında ayrıldığı belirlendi.

Bu arada, Hasan Furuncu'nun, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 15 Temmuz'dan sonra gözaltına alındıktan ve daha sonra mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ortaya çıktı. - AYDIN

Saldırganın Fetö Okulunda Müdürlük Yapan Dayısı Kuşadası'nda Gözaltına Alındı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title