Saklambaç Haberleri

Saklambaç haber, Saklambaç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saklambaç - 22.10.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Saraçoğlu Mahallesi Koruma Yenileme ve Yaşatma Projesi'ni tanıttı Açıklaması
Bakan Kurum, tüm binaların yüksek teknolojiyle, enerji verimli, yalıtımlı, sıfır atık uyumlu akıllı bina özellikleriyle aslına uygun şekilde restore edildiğini belirterek, şunları kaydetti: "Yeni Saraçoğlu Mahallesi, Ankaralıların en güzel anılarını biriktirmeye, yeniden başlayacak. Çocuklarımız güven içinde bisikletlerini sürecek, patenleriyle kayabilecek. Akşamları anne babaları ağaçların altında sohbet ederken onlar, saklambaç oynayacaklar.
Saklambaç - 24.7.2020
Bilim insanları okyanusların en siyah balığının görünmezlik yeteneğine ışık tuttu
Dr. Osborn "Derin denizlerde yaşarken ışığın nereden geleceğini bilemezsiniz. Derin denizde yaşamak bir futbol sahasında saklambaç oynamaya benzer.
Saklambaç - 24.6.2020
Son dakika haber... MEB'in tatil kitabı "Arkadaş" 5 milyon öğrenciye ulaşacak
Birinci sınıf kitabında çocuklar geometrik şekillerle tanışacak Birinci sınıf tatil kitabında saklambaç oynayan çocukların metinde saklanan noktalama işaretlerini bulduğunu aktaran Selçuk, kitaplarla ilgili şu bilgileri verdi: "İp atlayan çocuklar, ritmik saymayı öğreniyor.
Saklambaç - 9.5.2020
Can Yılmaz ve Zafer Algöz'den Festtogether'a özel "Burda Olan Burda Kalır"
Algöz, imece kültürünün önemine işaret ederek, çocukluğundan bir anısını şu sözlerle anlattı: "Benim çocukluğumda mahallede bir fabrikanın bekçisi vardı. Bekçinin evi yandı, adam görevinin başındayken soba tutuşmuş ev yanmıştı. Karısı ve 2 çocuğuyla bunlar bir anda kış ortasında sokakta kaldılar. 'Ne yaparız, ne ederiz' diye dövünüyorlardı. İşte o zaman mahalle kültürü devreye girdi. Sevilen, dürüst biri olduğu için bu adam mağdur olmasın diye bir komşumuz hiç kullanmadığı çatı katındaki daireyi bunlara verdi. Evin eşyalarını da bütün mahalleli imece usulüyle temin etti. Bu ruh bizde var, mahalle kültürümüzün içinde imece, dayanışma var." Can Yılmaz ise bu süreçte çocukların bilgisayar, tablet ve televizyonla eğitimlerini sürdüklerine işaret ederek, şunları kaydetti: "Bu dönem okulda okuyan çocuklar için çok ilginç bir deneyim oldu. Okullar çocukların eğitimi, öğretimi ve sosyalleşmesi için önemli mekanlar. Oralardan bağımsız bir eğitim tarzına gidilmemeli. Şimdi çocuklar evde oturuyor, sadece anne ve babasını görüyor belki ama okulda arkadaşlar ediniyor. Bir otorite var orada, sosyal çevre var, o sosyal çevreden vazgeçilmesi mümkün değildir. Bir yandan 'biz çocuklara bilgisayarın başından kalk' diyoruz ya, bizim zamanımızda çocukluk sokaklarda geçerdi. Bir saklambaç oynadığımızda 2 saat arardık saklanan kişiyi.
Saklambaç - 31.3.2020
GÜNDEM / 31 Mart 2020
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- TBMM Genel Kurulunda, Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine başlanacak, Sayıştay Başkanlığının boş bulunan 5 üyelik kadrosu için üye seçimi yapılacak.
Saklambaç - 18.3.2020
Minik Öykü Arin'den vatandaşlara, 'Evde kalın' çağrısı
Minik Öykü Arin'den vatandaşlara, 'Evde kalın' çağrısı Lösemi tedavisi gören Öykü Arin, virüs nedeniyle dışarıya çıkamayan vatandaşlara öneriler ANTALYA - Antalya'da yaşayan ve lösemi tedavisi gören Öykü Arin, Korona virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara önerilerde bulundu. 'Herkes evde bir şeyler yapsın. Evde puzzle yapabiliriz, yoga yapabiliriz, resim yapabiliriz, saklambaç, kovalamaca oynayabiliriz' diyen Arin'in öneri videosu, birçok sosyal medya kullanıcıları tarafından beğeni topladı.
Saklambaç - 18.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
ÖYKÜ ARİN'E EV KARANTİNASI Aralık ayında Çin'de ortaya çıkan koronavirüs vakaları geçen hafta Türkiye'de de görülünce Sağlık Bakanlığı öncülüğünde çeşitli önlemler alındı. Okul, eğlence merkezi ve kafe gibi alanların kapatılma kararından sonra ise vatandaşlara evde kalmaları yönünde çağrı yapıldı. Koronavirüs endişesi, Öykü Arin Yazıcı'yı da etkiledi. Lösemi hastalığı nedeniyle riskli grupta yer alan Öykü Arin'in, ev karantinasına girmesi gerektiği söylendi. Yaklaşık 1.5 yıldır annesiyle ve tek başına eğlenmeyi öğrenen Öykü Arin, bu süreçte evde kalanlar için önerilerde bulundu.  ÖYKÜ'DEN ÖNERİLER Eylem Şen Yazıcı, kızı Öykü Arin'in evde kalanlar için önerilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımdaki videoda Öykü Arin, "Dışarıda koronavirüs var ve çok tehlikeli. Herkes evinde bir şeyler yaparak vaktini geçirebilir. Evde puzzle, logo, resim yapabiliriz. Saklambaç oynayabiliriz.
Saklambaç - 23.2.2020
Engelli kadın basketbolcu hem salonda hem iş hayatında ter döküyor
"Kendimi engelli hissetmiyorum" Ailesinin ve arkadaşlarının kendisine çok destek olduğunu aktaran Biter, şunları kaydetti: "Eşim basketbol oynamam konusunda hep destek oldu. Zaten tanıştığımızda da basketbol oynuyordum. Deplasmanlara gittiğimde çocuklarla ilgileniyor, bana yardımcı oluyor. Çocuklar da alıştı hatta oğlum basketbolcu olmak istiyor. Ailece bu spora alıştık. İş arkadaşlarım maçım olduğu zaman benden daha heyecanlılar. Sürekli motive ediyorlar. Azmime hayran olduklarını söylüyorlar. Bu bile insanı inanılmaz motive ediyor. Evde otursam kendimin farkına varmayacaktım. Spor yaparak, çalışarak kendimin farkına varıyorum. Aslında kendimi engelli hissetmiyorum. Engel benim hayatımda yok. Bunu hissettiğimde, engelli olduğumun biraz farkına vardığımda daha da hırslanıyorum. Bir şey yapamayacak olduğumda 'ben yapabilirim, daha önce de yaptım' diyorum. Hiçbir zaman engel tanımadım. Çocuklarımın en iyi arkadaşı benim. Bütün gün onlarla kovalamaca, saklambaç oynuyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saklambaç Haberleri | Saklambaç Haber - Haberler - Saklambaç haberleri, son dakika saklambaç haber ve gelişmeleri burada. Oyuncu Nedim Saban boynunda virüssavar taşımaya başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 14:47:08. #1.14#
title