Sağlıkçılardan "Beyaz Yürüyüş"

Sağlıkçılardan "Beyaz Yürüyüş"

Bazı sağlık meslek örgütlerinin "Beyaz Yürüyüş" adı altındaki yürüyüşünün ardından Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yapıldı.

Sağlıkçılardan

Bazı sağlık meslek örgütlerinin "Beyaz Yürüyüş" adı altındaki yürüyüşünün ardından önünde basın açıklaması yapıldı.

Aralarında (TTB), Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB), (THD), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasının (SES) da bulunduğu bazı sağlık meslek örgütlerinin üyeleri, Numune Hastanesi önünde toplandıktan sonra ellerinde dövizler ve pankartlarla sloganlar atarak Sağlık Bakanlığına yürüyüşe geçti.

Grup, Sağlık Bakanlığının önüne ulaştığında eylemi gerçekleştiren meslek örgütleri adına  SES Ankara Şube Başkanı , ortak basın açıklamasını okudu.

Berkin Elvan'ın ölümünden duydukları üzüntüyü dile getiren Yıldırım, Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunlara dikkati çekti.

Sağlığın her insan için doğuştan gelen bir hak olduğunu, mesleklerini özgürce yerine getirmek, ayrımsız herkese hak ettiği sağlık hizmetini, haklarını da alarak vermek istediklerini kaydeden Yıldırım, göstericilere ilk yardım hizmeti veren meslek örgütlerinin cezalandırılmak istendiğini savundu. 

Sağlık çalışanlarının mutsuz, geleceğinden kaygılı, öfkeli, şiddet sarmalı içinde olduğunu, mesleğini hakkıyla yerine getiremediğini, hakkını alamadığını iddia eden Yıldırım, "Böyle bir ortamda sağlıktan söz edilemez" ifadesini kullandı. - Ankara

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Sağlık

Son Dakika Haberleri