Haberler

Serik'te Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası Temeli Atıldı

Güncelleme:
Abone Ol

Antalya'nın Serik ilçesinde yapılacak sağlık müdürlüğü hizmet binası, aile sağlığı merkezi, sağlıklı hayat merkezi ile 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunun temeli atıldı. Vali Hulusi Şahin, temelini attıkları tesislerin ilçeye hayırlı olmasını temenni ederek, 4 bin 500 metre kapalı alanı olan büyük bir yatırım yapıldığını söyledi.

Antalya'nın Serik ilçesinde yapılacak sağlık müdürlüğü hizmet binası, aile sağlığı merkezi, sağlıklı hayat merkezi ile 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunun temeli atıldı.

Vali Hulusi Şahin, Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki törende yaptığı konuşmada, temelini attıkları tesislerin ilçeye hayırlı olmasını temenni ederek, 4 bin 500 metre kapalı alanı olan büyük bir yatırım yapıldığını söyledi.

Tesisin içinde aile sağlığı merkezi, ilçe sağlık müdürlüğü hizmet binası, 112 istasyonu ve sağlıklı yaşam merkezinin yer aldığını vurgulayan Şahin, aynı alana ağız ve diş sağlığı merkezinin de planlandığını aktardı.

Antalya'da yoğun sağlık hizmetleri yapıldığına dikkati çeken Şahin, "Bir kısmının temeli atılıyor, bazıları inşa halinde, bir kısmı ise tamamlanmak üzere. Şehir hastanemizin yakında açılışını yapabileceğiz. Döşemealtı'nda devam eden hastanemiz var. O da birkaç ay içerisinde devreye girecektir. Manavgat'ta çok önemli bir yatırım başlıyor." diye konuştu.

Hastanelerin çağın son teknolojisiyle yapıldığını bildiren Şahin, depremlerde en sağlam binaların hastaneler çıktığını ifade etti.

AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik ise sağlık hizmetlerinin her zaman partilerinin alanı olduğunu vurgulayarak, AK Parti iktidara geldikten sonra sağlıkta dönüşüm projesini başlattığını hatırlattı.

Dünya Sağlık Örgütünün sağlıkta Türkiye'yi örnek gösterdiğine işaret eden Çelik, sağlık turizminde de ülkenin zirveye doğru gittiğini söyledi.

İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan da sağlığın sürdürülmesinde birinci basamağın sağlık hizmetleri olduğunu, hastalığın başlamadan önlenmesinin önemli olduğunu belirtti.

İlçe Müftüsü İbrahim Köksal'ın okuduğu duanın ardından protokol üyeleri tesislerin temelini attı.

Vali Şahin, Serik Kaymakamlığını da ziyaret ederek, Kaymakam Cemal Şahin'den brifing aldı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı yaptı.

Kaynak: AA / Sağlık

Hisarcık Antalya İnşaat Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

12 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 12 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 12 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 12 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 12 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 12 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 12 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? EURO 2032 Türkiye'den alınacak mı? 12 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Halil Umut Meler'i tekmeleyenler kim? Ankaragücü Ç. Rize maçı sonrası hakeme tekme atanlar yakalandı mı? 12 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? TFF Faruk Koca kararı ne? Futbol Federasyonu Ankaragücü Başkanı hakkında karar verdi mi? Hakemler haftaya maça çıkmayacak mı? Hakemler neden maça çıkmama kararı aldı? Ankaragücü - Ç.Rizespor maç özeti! (VİDEO) Ankaragücü - Ç.Rizespor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title