Haberler

Hakkari'de Kolonoskopi ile Sağlığına Kavuşan Kadın

Güncelleme:

Hakkari'de yapılan başarılı bir ameliyatla kalın bağırsağı normal haline getirilen 51 yaşındaki kadın sağlığına kavuştu. Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran kadının bağırsağında dokuların bozulduğu tespit edildi. Kolonoskopi ve ameliyatla hastanın sağlığı düzeldi.

Hakkari'de dönen kalın bağırsağı kolonoskopi ile normal haline getirilen 51 yaşındaki kadın, gerçekleştirilen başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Karın ağrısı şikayetiyle Hakkari Devlet Hastanesi'ne başvuran 4 çocuk annesi Esmer Faruk'un (51) yapılan tetkiklerinde kalın bağırsağının döndüğü ve bir kısmında dokuların bozulduğu tespit edildi.

Kolonoskopi ile dönen bağırsağı normal haline getirilen hastanın, bağırsağındaki bozulan dokuların büyük bölümü de uygulanan medikal tedaviyle iyileştirildi.

Daha sonra Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus Kaycı tarafından gerçekleştirilen ameliyatla bağırsağının küçük bir kısmı alınan hasta, kolostomi torbasını kalıcı olarak kullanmasına gerek kalmadan sağlığına kavuştu.

Kaycı, hastanın bağırsağındaki şikayetleri nedeniyle hastaneye başvurduğunu söyledi.

Tespit ettikleri hastalıkla ilgili birçok tedavi yönteminin olduğunu belirten Kaycı, "Bu ameliyatlarda kalın bağırsağın büyük bir kısmının alınması gerekebiliyor. Hastamızı değerlendirdiğimizde ciddi karın ağrısı, bulantısı, kusması ve karın şişmesi mevcuttu. Biz de üniversite hastanelerinde yapılan bir ameliyatı gerçekleştirmek istedik. Ekibimizle kolonoskopi vasıtasıyla bağırsağı normal haline getirdik. Baktığımızda bağırsak mukozasında beslenmesi bozulmuş olan dokular mevcuttu. Hastayı o an ameliyata alsaydık kalın bağırsağın büyük bir kısmını almamız gerekecekti ve kalıcı bir torba çekmek zorunda kalacaktık." diye konuştu.

Hastayı bir haftalık medikal tedaviye tabi tuttuklarını ve servise alarak dinlendirdiklerini aktaran Kaycı, şunları kaydetti:

"Ameliyatla sadece hastalıklı kısmı aldık. Bağırsağın alınacak daha fazla tarafı varken biz küçük bir kısmını alarak geri kalanı kurtarmış olduk. Hastamız başarılı bir ameliyat geçirdi. Bugün taburcu edeceğiz. Bu yönetim, genelde üniversitelerde, eğitim ve araştırma hastaneleri, imkanların el verdiği, şartların yüksek olduğu yerlerde yapılıyor. Biz Anadolu'nun ücra bir hastanesinde bu ameliyatı gerçekleştirdik. Hastanın başka bir yere gitmesine gerek kalmadan tedavisi yapıldı. Yüzü gülmeyen hastamız gülmeye başladı. Biz de bu durumdan mutlu oluyoruz. Hastanemizde hizmet kalitesi yükselmeye devam ediyor. Sağlık hizmeti bir ekip işidir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim."

Faruk ise kendini iyi hissettiğini dile getirerek, "Hocalarımızdan, sağlık çalışanlarından Allah razı olsun. Kendimi çok iyi hissediyorum. Başarılı bir ameliyat geçirdim. Elleri dert görmesin. İnşallah tüm hastalar bu şekilde şifa bulur. Herkese çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Sağlık

Karın Ağrısı Hakkari Hastane Sağlık Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

Bakmadan Geçme

ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title