Ruhani: İsrail'in tuzağına düşmeyeceğiz, suikasta uygun zamanda yanıt vereceğiz

Ruhani: İsrail'in tuzağına düşmeyeceğiz, suikasta uygun zamanda yanıt vereceğiz

28.11.2020 17:24 | Son Güncelleme: 28.11.2020 21:35

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran'ın nükleer programının mimarlarından bilim insanı Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesinin İsrail'in tuzağı olduğunu ve suikasta yanıtın uygun bir zamanda verileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, başkent Tahran'da düzenlenen Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden Fahrizade'nin, nükleer ve savunma alanındaki çalışmalarının yanında yeni tip koronavirüs konusunda da araştırmalar yapan bir bilim insanı olduğunu belirtti.

RUHANİ, TRUMP'IN GİDERAYAK KAOS ÇIKARDIĞINI İDDİA ETTİ

Suikastın ardında İsrail'in olduğunu ve ABD Başkanı Donald Trump'ın görevden ayrılmadan "kaos" hedeflediğini ifade eden Ruhani, "Birkaç hafta sonra baskı dönemlerinin sona ereceğini hissediyorlar ve dünyadaki şartları değiştirmeye çalışıyorlar. Hem bölgede istikrarsızlık oluşturmak hem de dikkatleri bu günlerde işgal altındaki topraklarda (Filistin) estirdikleri terör ve tehditlerden başka yöne çekmek istiyorlar." diye konuştu.

"HALKIMIZ TUZAĞA DÜŞMEYECEK KADAR AKILLI"

İsrail'in tuzağına düşmeyeceklerini vurgulayan Ruhani, şöyle devam etti:

"İran'ın düşmanları İran ulusunun ve yetkililerinin bu cinayeti yanıtsız bırakmayacak kadar cesur ve azimli olduğunu iyi biliyor. İlgili yetkililer, bu suçun yanıtını uygun bir vakitte verecektir. Halkımız, siyonist rejimin tuzağına düşmeyecek kadar akıllı ve bilgedir."

İRANLILAR SUİKASTA İLİŞKİN İSRAİL'İ SUÇLAMIŞTI

İran nükleer programının mimarı olarak tanınan bilim insanı Muhsin Fahrizade, dün Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybetmişti. İranlı yetkililer, suikasta ilişkin İsrail'i suçlamıştı.

ABD'de başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden döneminde İran ile ABD arasındaki gerginliğin azalacağına dair beklentiler oluşmuştu. Uluslararası medyada, 20 Ocak 2021'de Beyaz Saray'dan ayrılacak olan ABD Başkanı Trump'ın görev süresi sona ermeden İsrail ile İran'ı provoke edecek adımlar atabileceğine ilişkin endişelere yer verilmişti.

ABD'YE KARŞI EYLEMLERİ DURDURMA TALİMATI VERİLMİŞ

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Irak'taki İran destekli milis gruplara, Trump görevinden ayrılana kadar ABD'ye karşı eylemleri durdurma talimatı verdiği iddia edilmişti.

Ruhani: İsrail'in tuzağına düşmeyeceğiz, suikasta uygun zamanda yanıt vereceğiz

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (5)
REALİST: he he generalin intikamı benzeri karşılık verirsiniz kı kovalayan füzelerinizi arka bahçelere atarak intikam alırsınız yine
TARİH OKUYUN: arkadaşlar şu dünyada iran dolaysıyla şiiler yani şialar kadar yalancı takiyyeci yok bunlara inanmayın bunlar gerçekte amerikanın israilin dostlarıdırlar tarih okuyun iran tarihi boyunca hatta bırakın irani şiiler tarih boyunca hiç bir kafire karşı savaşmamış tam aksine hep müslüman ülkelere saldırmış hep sünni diye müslüman öldürmüşler. . . osmanlı dönemini okusanız yeter lanetli bir inançları var on sahabe hariç içinde hz ömer hz ebubekir hz aişe annemiz dahil tüm sahabeye kafir derler. .
ES: keşke yapsanız ama ımkansız dünyada hıcbır devlet ısraıle zarar veremez rusyada dahıl oda yapamaz maalesef
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title