Robbie Savage: Oynadığım En İyi Futbolcu Tugay Kerimoğlu - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Robbie Savage: Oynadığım En İyi Futbolcu Tugay Kerimoğlu

Haberler.com - Haberler | Spor

Dünyaca ünlü futbolcularla oynayan eski oyuncu Robbie Savage, "Şu ana dek oynadığım en iyi futbolcu Tugay Kerimoğlu'ydu." dedi.

Manchester United'da David Beckham, Ryan Giggs ve Paul Scholes'la, Galler Milli Takımı'nda Mark Hughes, Neville Southal ve Gary Speed gibi dünya yıldızlarıyla birlikte oynayan eski futbolcu Robbie Savage, İngiliz Lancashiere Telegraph gazetesine verdiği röpotajda şimdiye kadar oynadığı en iyi oyuncunun Blackburn Rovers'ta 3 yıl birlikte top koşturduğu Tugay Kerimoğlu olduğunu söyledi.

"ONU GUMMIDGE DİYE ÇAĞIRIRDIM"

Tugay'ı dağınık görüntüsünden ötürü Worzel Gummidge (Bir çocuk hikayesi kahramanı) diye çağırdığını söyleyen Savage, söz konusu Tugay'ın sihirli yetenekleri olunca ona maestro dediğini belirtti.

"25-26 YAŞLARINDA OLDUĞUNU HAYAL EDEBİLİYOR MUSUN?"

2005-2008 yılları arasında Blackburn'le 100 maça çıkan Robbie Savage, 'Tugay inanılmaz bir oyuncu. Tugay'ın 35 veya 36 yaşlarındayken Ewood Park'ta Liverpool'la oynanan maçta Steven Gerrard'a attığı mükemmel çalımı hatırlıyorum. Arkadaşıma 'Tugay'ın 25, 26 yaşlarında olduğunu hayal edebiliyor musun?' demiştim.' dedi.

"3 KİŞİ MARKE ETSE BİLE"

Tugay Kerimoğlu'na övgüler yağdıran Savage, 'Tugay inanılmaz bir oyuncu. Topu bir şekilde sahanın her bölgesine gönderebiliyordu. 3 kişi tarafından marke edilse bile sahada gördüğü herhangi bir takım arkadaşına topu gönderebilirdi. O bunu çok kolaymış gibi gösterirdi.' dedi.

Haberler.com - Spor Haberleri

Manchester United, Tugay Kerimoğlu, David Beckham, Ryan Giggs, Spor, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (3)
KenMobil-IOS:Tugay 10numara Cevap Yaz 0 4 Yayından Kaldır
tecessus:Tugay sanki iyi bir teknik direktör olur gibi . İstanbul gibi bir çöplük onlara cennet gibi geliyor, maddi birikimleri yönünden de rahat olunca, tonla para kazanabilecekleri teknik direktörlüğü yapmıyorlar . Bu ülkedeki en saçma şeylerden biri de, milli takım antrönörünün yardımcısı olmak, sonra hiçbir takım çalıştırmamak . Neden yardımcı antrenör oldun, soran yok . Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
efe can:tugay kerimoglu, sifo mehmet. emre belezoglu. hakan sükür. sergen yalcin, eger ki bunlar baska bir devletin vatandasi olsaydi simdi dünya yildizlariydi Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title