Rize Kışlık Yakacak Derdine Düşen Nineye Odun Yardımı

Rize Kışlık Yakacak Derdine Düşen Nineye Odun Yardımı

Kışlık yakacak derdine düşen nineye odun yardımıRİZE'nin İkizdere İlçesi Güneyce Köyü'ndeki evinde tek başına yaşayan ve kışlık yakacak ihtiyacı için sel sularının sürüklediği odunları toplayarak taşıdığı görüntüleri ile yürekleri burkan 90 yaşındaki Fatma Yılmaz'a yardım eli uzatıldı.

Kışlık yakacak derdine düşen nineye odun yardımı

RİZE'nin İkizdere İlçesi Güneyce Köyü'ndeki evinde tek başına yaşayan ve kışlık yakacak ihtiyacı için sel sularının sürüklediği odunları toplayarak taşıdığı görüntüleri ile yürekleri burkan 90 yaşındaki Fatma Yılmaz'a yardım eli uzatıldı. İkizdere Belediyesi yaşlı kadına odun yardımında bulundu.

İkizdere İlçesi Güneyce Köyü Çarşı Mahallesi'nde aylık 350 liraya kiraladığı evde yalnız yaşayan Fatma Yılmaz'ın sel sularının sürüklediği ve kızının dere kenarında biriktirdiği odunları taşırken görüntüleri yürekleri burkmuştu. Yılmaz'ın ilerlemiş yaşına rağmen sırtladığı odun yükü ile yürümesi üzerine kendisine verilen odun sözüne karşılık odun toplamaktan ve taşımaktan vazgeçirilmişti.

Kadının durumunu öğrenen İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, devreye girdi, yaşlı kadına bir kamyon odun gönderdi. Kadına odunları kendisi teslim eden Başkan Kösoğlu, bölge kadınlarının vefakar ve çalışkan olduğunu belirterek 90 yaşına rağmen Fatma ninenin çalışma azmi ile dere kenarlarında odun topladığını ve gençlere örnek olduğunu söyledi. Kösoğlu, '90 yaş üstü kadınlar çalışmazsak 'yaşayamayız' diyorlar. Bu durum kahvehanelerde oturan gençlere örnek olmalı. Bu yaşta çalışan insan benim için çok değerlidir. Bizde evlatları olarak onlara elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız. Biz onların hizmetindeyiz.? dedi.

Belediye başkanına teşekkür eden Fatma nine, odun yardımı nedeniyle çok memnun olduğunu belirtti, eksik olan televizyon ve buzdolabı ihtiyaçları için yardım istedi. Başkan Kösoğlu'da kadına eksikliklerinin giderileceği sözünü verdi.

HAYATI ÇİLE DOLU

5'i kız, 3'ü erkek 8 çocuk sahibi Fatma Yılmaz'ın hayat hikayesi de yürek burktu. Eşi gurbette çalışırken bağ bahçe işleri yapan Yılmaz'ın, evine giden yol olmadığı yıllarda sırtında taşıdığı erzaklarla çocuklarını büyüttüğü öğrenildi. 19 yıl önce eşini kaybeden Yılmaz'ın 11 yıl önce de oğullarından birinin intihar ettiği ortaya çıktı.